Nevşehir Evlilik Sitesi

Nevşehir Evlilik Sitesi

Nevşehir denince akla binlerce doğa harikası gelir. Tüm dünyadan turistleri adeta kendine çeken bir cazibe merkezi olmayı hak etmiştir bu bölge. Kapadokya bölgesinin en çok bilinen simgelerinden biri haline gelen balonla yapılan turlar sayesinde bu muhteşem doğa güzelliğini en etkili bir şekilde izlemek mümkün.p>

Nevşehir Evlilik teklifini balonla seyahat ederken yapın

Bazılarına bu balon turu romantik bir ilham vermektedir. Örneğin sevdiği kıza balon gezisi esnasında hayatının teklifini yapıp onunla evlenmek istediğini dile getirmektedir. Bir de bunu fotoğrafla ölümsüzleştirmek, hem de mutlu çiftin arkasında bu eşsiz manzarayla birlikte, gerçekten unutulmaz bir an olacaktır.

Evlilik teklifinizi kabul ettirdikten sonra evleneceğiniz insanın kalbini bir bakımdan fethetmiş sayılırsınız. Fakat fethedilecek kaleler var daha bu şehirde. Birlikte bu keşif yolculuğuna çıkabilir, önce bir tepenin üstünde bulunan Nevşehir Kalesini gezebilir, sonra da Nevşehir’e yaklaşık 10 km mesafede bulunan ve bir hisar görünümünde olan Üçhisar Kalesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir de Ortahisar Kalesi vardır. Bu kalenin diğer kalelerden en önemli farkını yeraltı kenti oluşturmaktadır. Tarih ve doğa sentezini bir arada yaşayabileceğiniz, gezdikleriniz ve gördüklerinizin fotoğrafını çekmeye doyamayacağınız bir yerdir Kapadokya. Gezmeye ve görmeye değecektir.

Nevşehir Evlilik Sitesi: Asmalı Konak ziyaretçilerin hala akın ettiği bir yer

Asmalı Konak dizisiyle ünlenen ve Ürgüp’te bulunun bu konağın önünde gözleri sürmeli kadınlar bulunur. El emeği göz nuru hazırladıkları el sanatlarını turistlere hediyelik eşya olarak satıp ekmek paralarını çıkarmaya çalışırlar. Bu konakta dizide oynayanların fotoğraflarını görmek mümkündür.

Ortahisar’da bulunan Kızıl Vadi’ye giderek buradaki kırmızı taşları görebilirsiniz. Ürgüp’te Temenni Tepesine ya da bir başka adıyla Dua Tepesi olarak bilinen bu tepeye çıkabilir ve şehri buradan izleyebilirsiniz. Nevşehir ve çevresinde yapılacak onca güzel geziler var. Buraya evlendikten sonra da balayı için gelip, eşsiz günler geçirmek heyecan dolu olacaktır.