Aydın Evlilik Sitesi

Aydın Evlilik Sitesi

Aydın’da Akdeniz iklimi hâkimdir. Yıllık sıcaklık ortalaması 28° civarındadır. Akdeniz ikliminin tipik özelliği olarak yazları sıcak ve kurak, kışları yağışlı ve ılık geçer. Senelik yağış miktarı 580-1000mm arasındadır.

Aydın ikliminin Aydın’lıların sosyal hayatına etkisi ve Aydın Evlilik Sitesi

Aynı zamanda Akdeniz yöresinin karakteristik bitki örtüsü, sert yapraklı, kurağa dayanıklı bodur makiler Aydın’da görülür. Defne, delice, kocayemiş, mersin ve aşı zeytinler, dere boylarında zakkumlar ve bunlar arasında kekik, nane, lavanta çiçeği gibi kokulu bitkiler de vardır.

Peki, böyle sıcak bir iklimin Aydın’lıların ruh haline ve sosyal hayatlarına etkisi nedir? Ve bu etki Aydın’lıların aşk, evlilik, arkadaşlık hayatlarına nasıl yansıyor?

Aydın evlilik kurumu için sıcak iklimiyle daha sıcak bir ortam mı hazırlıyor?

İklimin ruh halini etkilediği psikologlar tarafından kanıtlanmıştır. Hatta mevsimsel depresyon denilen bir hastalık bile var. Daha sıcak bir iklimde özellikle güneş ışığından yararlanmanın etkisiyle insanlar daha pozitif olurlar. Gün ışığı moralleri yüksek tutmayı sağlar.

İnsanlar daha pozitif olunca kendilerine eş bulma konusunda daha başarılı olurlar. Daha pozitif insanların bulunduğu bir şehirde ideal partner arayışına girmiş bireyler bu pozitif tutumu kullanabilirler.

İlkbaharın aşk getirdiği hepimizce bilinir. Peki neden ilkbahara böyle bir görev düşmüştür? Sonbahar değil de neden ilkbahar? Çünkü ilkbahar yazı getirir. Sıcağın ilk günlerini yaşarız. Sokaklara çıkarız. Daha fazla programlar yaparız.

Arkadaşlarımızla görüşür, yeni insanlarla tanışırız. Yeni başlangıçlara adım atarız. Her ilkbahar yeni bir başlangıç da sayılır aynı zamanda. Havanın sıcak ve uygun olması bizde sosyalleşme isteği uyandırır. Sosyalleşmek ise eş bulmak için bir fırsattır. İlkbaharın etkisini tüm yıl yaşayan Aydın evlilik için birbirini sevenlere zemin hazırlıyor denebilir.