İlk buluşmanız için öneriler

İlk buluşmanızın hayal ettiğiniz gibi geçmesi için size makyaj, kıyafet ve sohbet konusunda bazı basit ama önemli tavsiyelerimiz var!

Makyajınız

Tanışırken en önemli şey ilk intibadır, çünkü tanışmamızın ilk birkaç dakikasında içgüdüsel bir şekilde karşımızdaki insanı sempatik mi yoksa antipatik mi bulduğumuza karar veririz. Bu yüzden kıyafetinizi ve makyajınızı dikkatli bir şekilde seçmeniz son derece önemlidir. Çoğu erkeğin rüküş veya frapan kadınlardan hoşlanmadığını unutmayın! Yeni şeyler denemekten kaçının ve sade bir makyaj tercih edin. Ya gözlerinizi ya da dudaklarınızı ön plana çıkarın ve yüzünüzün kalan bölümüne hafif bir makyaj uygulayın. Biraz allık ve dudak parlatıcısı yeterli olacaktır.

Saçınız ve kıyafetiniz

Makyajınızla ilgili tavsiyelerimiz saçınız için de geçerlidir. Kendinizi rahat hissedeceğiniz ve belki daha önceden iltifat aldığınız bir saç modelini tercih edin. Ya da yeni yıkanmış, güzel kokan saçlarınızı doğal haliyle bırakın. Aynı şekilde kendinizi rahat hissedeceğiniz bir kıyafet ilk buluşmanız için en doğru seçim olacaktır. Biriyle tanışmak zaten yeterince streslidir, bu yüzden kayan bir mini etek veya ayağınızı acıtan yüksek topuklu bir ayakkabı yüzünden ayrıca stres yaşamayın. Sevdiğiniz ve kendinizi rahat hissettiğiniz bir kıyafetinizi güzel bir eşarp, broş veya kemerle kombinlemeniz mutlaka istediğiniz etkiyi yaratacaktır. Bu arada nasıl bir mekanda buluşacağınızı önceden öğrenmek doğru kıyafeti seçmenizi kolaylaştıracaktır.

Sohbet

Mükemmel görünüyorsunuz, kendiniz çok iyi hissediyorsunuz ve güzel bir gülümsemeyle buluşacağınız mekana girdiniz. Tebrikler, ilk aşamayı başarıyla tamamladınız! Şimdi sıra sohbete geldi. Fazla ciddi veya eleştirici olmanız atmosferi gereksiz yere ağırlaştıracaktır, bu yüzden açık ve ilgili olun ve karşınızdaki erkeğin esprilerine gülün. Unutmayın ki o da biraz gergin olacaktır ve anlattıklarını beğenmeniz mutlaka hoşuna gidecektir. Çocukluğunuzda yaşadığınız olumsuzluklar, işinizdeki problemler veya eski ilişkilerinizle ilgili detaylar ilk buluşma için kesinlikle uygun sohbet konuları değildir. Eğlenceli konular konuşmaya gayret edin.

Yemek seçimi

Karşınızdaki erkeğin, dış görünümünüzü umarsamadığınızı düşünmemesi için salata yemek zorunda olduğunuz zamanlar geride kaldı. Ne yiyeceğinizden ziyade yediğiniz şeyi sevmeniz önemlidir. Fakat yine de ilk buluşmada uzak durmanızda fayda olan bazı yemekler var: spaghetti'nin sosu üstünüze sıçrayabilir, ıspanak, maydonoz veya susam dişlerinizin arasına takabilir. Ayrıca hamburger yerken yeme şekli gereği çok kadınımsı görünmeyebilirsiniz. Salata yiyecekseniz yapraklarını keserek ağzınıza göre porsiyonlar haline getirin ve sosun iyice akmasını bekleyin. Soğanlı, sarımsaklı veya ton balıklı yiyecekler de ilk buluşma için pek uygun değildir.

Yukarıdaki tavsiyeleri dikkate aldığınızda ilk buluşmanızın sizin açınızdan son derece başarılı geçeceğinden emin olabilirsiniz!

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

İlk randevu ve styling

Özellikle bayanlar yeni tanıştıkları biriye ilk kez buluşmadan önce uzun uzun ne giyeceklerini düşünür ve gelecek günlerdeki programlarını gözden geçirip kuaför veya bakım yaptıracakları günü belirler. devamı

Kadınların uzak durduğu 5 erkek tipi

İlk bakışta çok yakışıklı veya çekici görünebilirler, ancak iş ciddi bir ilişkiye geldiğinde hayal kırıklığı ve üzüntüden başka birşey yaşatmayacak erkek tipleri vardır. Bunun nedeni çoğu zaman bu erkeklerin yaşam tarzıyla ilgilidir. Bu yazımızda size kadınların uzak durmayı tercih ettikleri 5 erkek tipi tanıtmak istiyoruz. devamı

Erkek ilk buluşmayı neye göre planlamalıdır?

Yeni tanıştığınız ve çok beğendiğiniz bir bayanla ilk kez randevulaştığınızda heyecanlı ve biraz da gergin olmanız son derece normaldir. Çünkü sadece bir kez "ilk buluşma" olur ve ... devamı