İlk buluşma için uygun aktiviteler

Kafe mi, restoran mı, sinema mı?

Ciddi arkadaş veya evlilik sitesinde biriyle tanıştınız ve ilk buluşma günü yaklaştı. Bu ilk buluşma için en uygun aktivitenin veya lokasyonun ne olduğuyla ilgili erkekler ve kadınlar zaman zaman farklı düşüncelere sahip olur. Kadınların büyük bölümü ilk tanışma için kafe gibi mekanları tercih ederken erkekler aynı durumlarda restoranda yemek yemeği daha uygun buldukları yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Fakat uzmanlara göre ilk buluşma için güzel bir restoran seçmenin içerdiği bazı riskler vardır. Bazen biriyle daha ilk karşılaştığımız anda bu insanın aslında tam olarak da aradığımız kişi olmadığını hissederiz. Böyle bir durumda daha iştah açıcılarda, karşımızdaki insanla bir daha buluşmak istemediğinizi anlamış olmamıza rağmen yemek bitene kadar hoşlanmadığımız bir ortamda kalmak zorunda oluruz. Bunun aksine kafe gibi bir yerde buluşmayı tercih etmenin en önemli avantajı, kahvemiz bittiğinda nazik bir şekilde veda edip kalkma şansına sahip olmamızdır.

İlk buluşma için kafeyi çok standart buluyorsanız ormanda veya sahil kenarında birlikte yürüyüş yapmayı düşünebilirsiniz. Karşı karşıya oturarak devamlı birbirimizin gözüne bakmak zorunda kalmadığımız bir ortamda sohbet etmek her zaman daha kolay olur. Romantik bir yürüyüşün bir diğer avantajı ise, faturanın ne şekilde veya kim tarafından ödeneceği ile ilgili stres yaşamamanızdır.

Araştırmalara göre ilk buluşmada sinemaya veya tiyatroya gitmek, yeni tanışan çiftler arasında çok fazla tercih edilmemektedir. Haliyle sinemaya gitmek sohbet etmek ve daha yakından tanışmak için pek fırsat sunmamaktadır.

Özellikle bayanlar tarafından kesinlikle tercih edilmeyen bir diğer lokasyonsa erkeğin evidir. Bu yüzden tüm erkeklere, bu konuda ısrarcı davranmamayı ve hoşlandığınız bayana, sizi iyice tanıyıp size güvenecek kadar zaman bırakmayı tavsiye ediyoruz.

Sıra dışı aktiviteler tercih edilmiyor

İlk buluşma için tavsiye edilmeyen bir diğer aktiviteyse sıra dışı hobilerinizdir. Bungee jumping veya kaya tırmanışı gibi aktiviteleri birlikte denemeden önce karşınızdaki insanın bu tarz maceralı hobilere açık olduğundan iyice emin olun.

Paylaş:

Diğer Makaleler

Erkeklerin işlediği "moda günahları"

Erkeklerin sıkça işlediği bazı tipik "moda günahları" vardır. Beyler, lütfen şunları hiç bir zaman yapmayın! devamı

Erkeklerin uzak durduğu 5 kadın tipi

Bu senaryo hangi ülkelerde kim bilir günde kaç kere yaşanıyordur: biriyle tanışıyorsunuz, birkaç kez telefonda konuşuyorsunuz, buluşuyorsunuz ve bir daha görüşmüyorsunuz. Böyle bir durum, karşınızdaki insanın kötü veya tuhaf biri olduğu anlamına gelmiyor. Muhtemelen sadece anlaşamayacağınız tipte bir kişiliğe sahipti. devamı

Sevgilinizin doğum günü için farklı birşey denemeye ne dersiniz?

Sevgilinizin doğum günü yaklaştı ve nasıl bir hediye alacağınızı bilmiyor musunuz? Peki kıyafet, kitap, parfüm gibi klasik hediyeler yerine bu sefer farklı birşeyler denemeyi düşündünüz mü? devamı