İlk buluşma için uygun aktiviteler

Kafe mi, restoran mı, sinema mı?

Ciddi arkadaş veya evlilik sitesinde biriyle tanıştınız ve ilk buluşma günü yaklaştı. Bu ilk buluşma için en uygun aktivitenin veya lokasyonun ne olduğuyla ilgili erkekler ve kadınlar zaman zaman farklı düşüncelere sahip olur. Kadınların büyük bölümü ilk tanışma için kafe gibi mekanları tercih ederken erkekler aynı durumlarda restoranda yemek yemeği daha uygun buldukları yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Fakat uzmanlara göre ilk buluşma için güzel bir restoran seçmenin içerdiği bazı riskler vardır. Bazen biriyle daha ilk karşılaştığımız anda bu insanın aslında tam olarak da aradığımız kişi olmadığını hissederiz. Böyle bir durumda daha iştah açıcılarda, karşımızdaki insanla bir daha buluşmak istemediğinizi anlamış olmamıza rağmen yemek bitene kadar hoşlanmadığımız bir ortamda kalmak zorunda oluruz. Bunun aksine kafe gibi bir yerde buluşmayı tercih etmenin en önemli avantajı, kahvemiz bittiğinda nazik bir şekilde veda edip kalkma şansına sahip olmamızdır.

İlk buluşma için kafeyi çok standart buluyorsanız ormanda veya sahil kenarında birlikte yürüyüş yapmayı düşünebilirsiniz. Karşı karşıya oturarak devamlı birbirimizin gözüne bakmak zorunda kalmadığımız bir ortamda sohbet etmek her zaman daha kolay olur. Romantik bir yürüyüşün bir diğer avantajı ise, faturanın ne şekilde veya kim tarafından ödeneceği ile ilgili stres yaşamamanızdır.

Araştırmalara göre ilk buluşmada sinemaya veya tiyatroya gitmek, yeni tanışan çiftler arasında çok fazla tercih edilmemektedir. Haliyle sinemaya gitmek sohbet etmek ve daha yakından tanışmak için pek fırsat sunmamaktadır.

Özellikle bayanlar tarafından kesinlikle tercih edilmeyen bir diğer lokasyonsa erkeğin evidir. Bu yüzden tüm erkeklere, bu konuda ısrarcı davranmamayı ve hoşlandığınız bayana, sizi iyice tanıyıp size güvenecek kadar zaman bırakmayı tavsiye ediyoruz.

Sıra dışı aktiviteler tercih edilmiyor

İlk buluşma için tavsiye edilmeyen bir diğer aktiviteyse sıra dışı hobilerinizdir. Bungee jumping veya kaya tırmanışı gibi aktiviteleri birlikte denemeden önce karşınızdaki insanın bu tarz maceralı hobilere açık olduğundan iyice emin olun.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Sevdiğiniz bayana alabileceğiniz hediyeler

Sevgiliniz veya henüz yeni tanıştığınız bayanın doğum günü yaklaştı veya içinizden, onu sevindirecek bir şeyler yapmak geldi fakat ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? devamı

Erkek ilk buluşmayı neye göre planlamalıdır?

Yeni tanıştığınız ve çok beğendiğiniz bir bayanla ilk kez randevulaştığınızda heyecanlı ve biraz da gergin olmanız son derece normaldir. Çünkü sadece bir kez "ilk buluşma" olur ve ... devamı

DVD gecesi için film önerileri

İlk birkaç buluşmanızı başarılı bir şekilde tamamladınız ve herşey güzel gidiyor. İlişkinizin bu aşamasında sürekli dışarı çıkmak yerine bir değişiklik yapıp evde sakin ve romantik bir akşam geçirmek isteyebilirsiniz. devamı