Evlilik Site

Evlilik site avantajları

Bir evlilik sitesi, geleneksel yoldan eş bulmak veya görücü usulü evlenmek yerine internette kurulan bir sosyal platform üzerinden eş bulmak konusunda  hizmet ve destek sunan bir oluşumdur. Evlilik sitesinde eş aramanın en önemli avantjı, yer ve zaman sınırlamasından bağımsız olmamızı sağlamasıdır. Eş aramak için giyinip dışarı çıkmamıza bile gerek kalmadan burada istediğimiz kadar zaman geçirebiliriz. Kafede veya restoranda biriyle buluşmak yerine özelimizin daha fazla korunduğu bir ortamda ilk hamleyi yapmak her zaman daha kolay olur.

Evlilik Site – önyargıyla yaklaşan insanla

Ayni zamanda bu anonimlik, evlilik sitesi üzerinden başladığımız sohbetlere belli bir gizem katar. İlk adımı atmayı kolaylaştıran başka bir faktör ise, evlilik sitesinde karşılaştığımız herkesin bekar olup aynı amaçla burada olmasıdır. Bütün bu avantajlara rağmen evlilik sitesi üzerinden eş bulma konusuna henüz önyargıyla yaklaşan insanlar da var. Özellikle Türkiye’de sanal platformlara üye olanlar arasında, kısa vadeli arkadaşlıklar kurarak cinsel ihtiyaçlarını karşılamaya ve bu platformları suistimal etmeye çalışan çok sayıda erkek bulunmaktadır. Fakat ciddi evlilik sitelerin çoğalmasıyla beraber bu alandaki fark ve ayrışma her geçen gün büyüyecektir. Bazı evilik sitelerinde, üyeler tüm hizmetlerden yararlanabilmesi için belli bir hizmet bedeli alınmaktadır.

Evlilik sitesi üzerinden eş bulma konusuna önyargıyla yaklaşan kişiler zaman zaman bu ücretin pahalı olduğunu iddia eder. Fakat talep edilen üyelik veya hizmet bedeli, bir restoranda yemek yemek veya bir kulübe gitmek için harcanan meblağ ile karşılaştırıldığında evlilik sitesi üzerinden eş aramanın çok daha ekonomik olduğu görülür. Dolayısıyla internetin her geçen gün daha fazla hayatımıza girmesiyle birlikte evlilik siteleri de her geçen gün daha fazla kabul göreceğini söylemek mümkündür.