Evlenmek İsteyen Kadınlar

Evlenmek isteyen kadınlar buraya!

Dünya evine girmek ve evlenmek isteyen kadınlar bu muratlarına erdikten sonra onları nelerin beklediğini acaba ne kadar biliyorlar? Burada evlenmek isteyen kadınlar için biraz aydınlatıcı ve bazen de evlilikte sevgiye ve saygıya dair dengenin sağlanmasının ne kadar zor olduğuna bir göz atalım. Evlenmek isteyen kadınlar nasıl bir evlilik hayali kurar? Aradıkları beyaz atlı prensten beklentileri neler? Ve gerçekten o beyaz atlı prensin karanlık hiçbir tarafı olmayacak mı? Her şey tozpembe mi olacak? Evlenmek isteyen kadınlar hayatın bir masaldan ibaret olmadığını oldukça erken yaşta öğrendiler. Her ne kadar hayalleri pembemsi tonlarda olsa da hayatın gri, karanlık, renksiz ve ağır taraflarının da bilincindeler. Belki de bu yüzden evlenmek isteyen kadınlar bu konuda bir yandan çok istekliyken bir yandan da tereddütleri var. Mantık bir şeyleri açıklama derdinde, bilinçaltının meselesi bambaşka. Evlenmek isteyen kadınlar hangi yaşta olursa olsun, bilinçaltında Sinderalla’nın romantik görüntülerinden ilham alırlar. Ve eğer kendisi bir Sinderealla’ysa, onu fethedecek adam da bu kahraman olmalı. İşte tüm sorun da burada başlıyor. Evlenmek isteyen kadınlar böyle devam ettikçe sadece evlenmek isteyen kadınlar olarak ün yapıyor. Fakat bu aksiyon gerçeğe dönüşmekte pek bir olasılık yaşamıyor.
Gerçek hayatta peri masalları sadece kitaplarda, televizyonda ve hayallerin gücünde vardır. Tabii ki evlenmek isteyen kadınlar doğru insanı bulduklarında onunla peri masalı gibi bir hayat yaşayabilirler. Ama gibisi var. Hiçbir zaman sadece tozpembe olmayacak. Nitekim gerçekleri kabul etmek, gerçekle tanışmak için gerekli bir adımdır.

 

Evlenmek isteyen kadınlar – Romantik bir eş bulun, mutlu olun!

Evlenmek, mutluluğun giriş kapısı mıdır? Her sabah uyandığınızda, ona bakacak ve evet, onun yanında yaş almak istiyorum, bizi ancak ölüm ayırır mı diyeceksiniz? Her gün romantik başlayacak, romantik bitecek. Böyle bir şey yok. Hatta masallarda bile yok. Öyleyse evlenmek isteyen kadınlar daha gerçekçi olun. Hani evlenirken iyi günde, kötü günde diye başlayan bir söz hatta bir ant vardır. Orada kötü günde diye de bir ifade bulunur da kimse ciddiye almaz. Evet, evlenmek isteyen kadınlar sadece iyi günde değil, büyük ihtimalle yaşanacak birçok kötü günde de bu evliliğe dirayet göstermeye hazır mı? Bu bir olgunluk ister. Gerçeklik ister. Mükemmel bir eş olmadığı gibi, evlenmek isteyen kadınlar da mükemmel değil. Esasında bu pürüzler hayatın tadı tuzudur. Hayatta inişler çıkışlar vardır. Bu yolda birlikte yürüyebilecek birini bulmak ise en büyük şanstır. Evlenmek isteyen kadınlar hayallerini gerçekleştirmek için biraz da çaba göstermeli. Mutlu ve huzurlu bir beraberlik sürekli bir çaba ve ilgi gerektirir. Öyle ki evlilik de bir sanat işidir. Bu mesleğin kuralları var. Doğru ilerlemesi için sürekli gelişime ve öğrenime açık olmak şart. Yoksa rekabetin gerilerinde kalma riski büyük.