Aksaray Evlilik Sitesi

Aksaray Evlilik Sitesi

Aksaray evlilik öncesi eğitime başladı. Boşanmaların azalmasını hedefleyen bu eğitim projesi aile kurumunun toplum için ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor.

Aksaray Evlilik Sitesi – "Huzurlu Aile ve Mutlu Evlilik Okulu" Projesi

Aksaray Belediyesi 2011 yılının Ocak ayında "Huzurlu Aile ve Mutlu Evlilik Okulu" projesi kapsamında aile ve evlilik ile ilgili konferanslar düzenledi.

Projenin açılışı Öğretim Görevlisi ve İletişim Uzmanı Fatih Akbaba tarafından yapıldı. Akbaba, Aksaray Evlilik Sitesi, "Mutlu Evlilik ve Huzurlu Aile" konulu konferansı vererek Belediye Tiyatro Salonu’nda Aksaray halkı ile buluştu.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, projeye öncülük ederek toplumumuzda evlilik değerlerinin, aile kurmanın ve aile değerlerinin korunmasının çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Aksaray evlilik Sites ve aile konusunda bilinçlenmeyi hedefliyor

Belediye başkanı Nevzat Palta projenin amacının yeni evlenecek çiftlere evlilik öncesi eğitim verilmesi olduğunun altını çiziyor. Nasıl iyi bir eş olunur? Nasıl bir aile olmak gerekir? Eşler nasıl iletişim kurmalıdır? Eşler ve çocuklar arasındaki diyaloglar nasıl şekillenmelidir? Mutlu bir aile yapısı nasıl ortaya çıkar? Bu sorular genel olarak projenin konularını oluşturmaktadır.

Evliliğe adım atanlar için öğretici bir kılavuz olacak bu proje evlilikte yaşanabilecek sorunları da tartışmaya açmaktadır. Belediye, bu projeyle birlikte huzurlu ve yaşanabilir bir toplum inşası, boşanmaların ve sosyal düzensizliğin önüne geçebilme çabasını taşımaktadır.

Türk ailesi, güçlü bir yardım mekanizması olarak varlığını sosyal düzen içerisinde sürdürmektedir. Bu mekanizmanın daha sağlam bir şekilde var olabilmesi için aile bireylerinin bu sorumluluğun farkında olması gerekmektedir. Bu farkındalık da bu projeyle birlikte geliştirilecektir. Aksaray Evlilik Sitesi için attığı bu sağlam adımlarla diğer şehirlere de örnek teşkil etmektedir.