Bekar erkekler için styling tüyoları

Bekar erkekler için styling tüyoları

Bekar erkeklere vermek istediğimiz styling tüyoların detaylarına girmeden önce genel bir konuya değinmek istiyoruz: asla giyilmememesi gerekeneler listemizin başını paçası kesilerek şort haline getirilmiş pantolonlar, kot şortlar, atletler, batik desenli ve dar veya fazla bol gelen her türlü kıyafetler gelmektedir. Bu tip kıyafetlerden markası, fiyatı, sizin için hatırası veya manevi değeri ne olursa olsun uzak durmalısınız beyler. Gelin bunun dışındaki modah günahlarına birlikte bakalım.

Nitelik, nicelikten önemlidir

Bir erkeğin ihtiyacı olabilecek kıyafet sayısı bir bayanınkinden çok daha azdır ve muhtemelen toplam 25 parçadan fazla değildir. Ancak sahip olduğunuz her parçanın kalitesi son derece önemlidir. Bu yüzden 10 adet haki renkte kumaş pantolon almaktansa üstün kalitede 1 adet alınınız. Kaliteli bir ürün üzerinizde her zaman kendini belli edecektir.

Blue Jean yasası

150 TL'ye ilk giydiğiniz andan itibaren üzerinizde muhteşem görünen bir jean alabilirsiniz, veya 50 TL verip içinde iyi görünmek için çaba harcamanız gereken bir jean alabilirsiniz. Ancak 50 TL'ye, aldığınız andan itibaren üzerinizde mükemmel görünecek bir jean pantolon alamazsınız. Blue Jean yasasına bir de şu açıdan bakın: birçok erkek, senede sadece birkaç defa giyecekleri bir cekete 300 Lira harcayabiliyor, ancak konu adeta içinde yaşadıkları bir kot pantolona geldiğinde cimrilik yapabiliyorlar. Kaliteli bir jean'e harcayacağınız para sizin için kesinlikle iyi bir yatırım olacaktır.

Renkli giyisileri bayanlara bırakın

Çılgın ve sıra dışı renkler bir bayanın üzerinde muhteşem görünür. Ancak siz erkeksiniz. Sarı blazer ceket giymek zorunda değilsiniz. Ortama göre ve gündüz saatlerinde açık renk kravat takabilirsiniz, ancak günün diğer saatleri ve ortamları için gri, lacivert, koyu yeşil ve nötr renkler tercihiniz olmalıdır.

Amacınız moda değil, stil olmalıdır

Stil, giydiklerinizi kendinize yakıştırmanız ve kıyafetleriniz içinde kendinizi iyi hissetmenizdir. Stil sahibi olmak için kıyafet seçerken biraz zaman harcamanız ve özen göstermeniz gerekir. Moda, kullandıktan sonra kendini tüketendir. Stil sahibi bir erkek, aldığı kıyafetleri tek bir sezon değil, senelerce kullanabilir.

Hoşunuza gitmeyecek biliyoruz, ama kaliteli ayakkabı alın

50 Lira'ya işportacıda da aykkabı alınabileceğinin farkındayız. Ancak bu ayakkabılar düşük kaliteli lastik taban ve dayanıksız suni deriden yapılmış olacaktır ve birkaç ay sonra oldukça kötü görünecektir. Hatta çöpe atılmaları gerekecektir. Bu şekilde uzun vadede çok sayıda 50 TL'lik ayakkabı almış olursunuz. Ancak bir diğer alternatif, paraya kıyıp bir veya iki çift kaliteli deri ayakkabı almaktır. Bu ayakkabıların tabanlarını defalarca yeniletip giymeye devam edebilirsiniz ve bunu yaparken ayrıca şık ve bakımlı görünürsünüz. En önemlisi: bayanlar ayakkabıdan anlar ve bir erkeğin dış görünümü ile ilgili dikkatlerini çeken ilk detaylardan biri ayakkabıdır.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Erkeklerin uzak durduğu 5 kadın tipi

Bu senaryo hangi ülkelerde kim bilir günde kaç kere yaşanıyordur: biriyle tanışıyorsunuz, birkaç kez telefonda konuşuyorsunuz, buluşuyorsunuz ve bir daha görüşmüyorsunuz. Böyle bir durum, karşınızdaki insanın kötü veya tuhaf biri olduğu anlamına gelmiyor. Muhtemelen sadece anlaşamayacağınız tipte bir kişiliğe sahipti. devamı

Kadınların uzak durduğu 5 erkek tipi

İlk bakışta çok yakışıklı veya çekici görünebilirler, ancak iş ciddi bir ilişkiye geldiğinde hayal kırıklığı ve üzüntüden başka birşey yaşatmayacak erkek tipleri vardır. Bunun nedeni çoğu zaman bu erkeklerin yaşam tarzıyla ilgilidir. Bu yazımızda size kadınların uzak durmayı tercih ettikleri 5 erkek tipi tanıtmak istiyoruz. devamı

İlk randevu ve styling

Özellikle bayanlar yeni tanıştıkları biriye ilk kez buluşmadan önce uzun uzun ne giyeceklerini düşünür ve gelecek günlerdeki programlarını gözden geçirip kuaför veya bakım yaptıracakları günü belirler. devamı