Pozitif ilişkiler kurmak için yapmaktan vazgeçmeniz gereken 9 şey

Pozitif ilişkiler kurmak için yapmaktan vazgeçmeniz gereken 9 şey

1.    Kırıcı ve incitici yorumlarda bulunmak

Açık sözlü olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Çevrenizdekilerin hatalarını, yanlışlarını ya da rahatsız olduğunuz herhangi bir şeyi direkt olarak söylemekten yana olabilirsiniz. Fakat içinizden geleni söylemeden önce biraz düşünün. Karşınızdakini söylediğinizle incitebilirmisiniz? Siz, size böyle bir yorumda bulunulmasını ister miydiniz?

2.    Karşınızdaki insan sadece dinleyen bir kulak ararken çözümler sunmak

Çoğu zaman insanların tek istediği şey onları dinleyen birisinin olmasıdır. Derinlerde bir yerlerde karşılaştıkları problemin çözümünü de bilirler. Sadece zor bir gün geçirmişlerdir ve bütün bu zorlukları, yaşadıkları problemleri anlatacak, daha doğrusu paylaşacak birine ihtiyaç duyarlar. Karşı tarafın neye ihtiyaç duyduğuna dikkat edin. Nasihat mı istiyorlar, yoksa sadece dinlemenizi mi?

3.    Yargılayıcı olmak, diğerlerinden üstün olduğunuzu düşünmek

Kimse yargılanmayı ya da etiketlenmeyi sevmez. Eğer diğer insanları, söyledikleri ve yaptıkları ile ilgili devamlı yargılıyorsanız pozitif bir ilişki kurmuyorsunuz demektir. Birini yargılamanız ya da aşağılamanız, onun gelişimini sağlamaz. Unutmayın ki alçak gönüllülük ve tevazu herkesin sahip olması gereken erdemlerdir.

4.    Eleştirilere karşı savunma yapmakEleştirilere nasıl karşılık veriyorsunuz?

Eleştiri geldiğinde savunmaya geçiyor musunuz? Kendinize duvar örüyor musunuz? Ya da eleştiriyi düşünüyor musunuz? Ve kendi gelişiminiz için kullanıyor musunuz? Eleştiriye nasıl tepki verdiğiniz kişisel gelişiminiz için çok önemlidir.

5.    İnsanlara ne yapacaklarını söylemek

Çoğumuz bize patronluk taslanmasından hoşlanmayız. İnsanların enerjilerini yükseltmek ve onları bir araya getirmek, insanlara emir vermekten daha güçlü bir yöntemdir.

6.    Her şeyi bildiğinizi düşünmek

Ne kadar öğrenirsek, o kadar bilmediğimizi görürüz. Her zaman bilmediğimiz şeyler olacaktır. Her şeyi bildiğimizi düşünmek basitçe kör olmak gibidir. Böyle bir körlük yaşamak insanları da bizden uzaklaştırır. İnsanları dinlemekten, yeni şeyler denemekten ve yeni şeyler öğrenmekten kaçınmayın.

7.    Şikayetçi olmak

Arada bir şikayet edebilirsiniz. Fakat sürekli şikayet etmek insanları sizden uzaklaştırır. Şikayete harcayacağınız enerjiyi şikayet ettiğiniz şeyi değiştirmeye harcayabilirsiniz. İnsanlar pozitif insanların çevresinde olmayı sever. Enerjilerini çeken vampirlerin değil.

8.    Sözlerinizi tutmamak

Bir iyilik yapmayı kabul etmiş olabilirsiniz, ya da bir buluşma ayarlamış olabilirsiniz. Söz verdiğiniz şeyi yapmamak, takip etmemek ya da geç yapmak sizin diğer insanlara değer vermediğinizi gösterir.

9.    Dinlememek

Konuşmaları ne kadar aktif bir şekilde dinliyorsunuz? Fiziksel olarak orada olmanız bir şey fark ettirmez. Eğer kafanız başka yerdeyse veya birisi konuşurken başka şeyler düşünüyorsanız orada değilsiniz demektir. Eğer birisiyle sohbetteyseniz onu aktif olarak dinleyin. Eğer dinlemeyeceğinizi düşünüyorsanız hiç sohbete girmeyin.

 

Paylaş:

Diğer Makaleler

İnternette onu bulmak mümkün mü?

Sanal eş bulma siteleri gün geçtikçe daha eğlenceli ve başarılı hale geliyor. Ve gittikçe popülerleşiyor. O kadar ki bazen insanların aklına düşen soru "İnternetten başka nerede bulabilirim ki?" oluyor. Gerçekten de bazen öyle. Bazı insanlar için sanal partner arama siteleri aşk için tek yol. devamı

Pozitif ilişkiler kurmak için yapmaktan vazgeçmeniz gereken 9 şey

Açık sözlü olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Çevrenizdekilerin hatalarını, yanlışlarını ya da rahatsız olduğunuz herhangi bir şeyi direkt olarak söylemekten yana olabilirsiniz. devamı

Onu nasıl anlarım?

Her sevgilide biraz annemizi, biraz babamızı görürüz. Sonra kendimizde biraz annemizi, biraz babamızı görürüz. Ve sonra farkederiz ki biz biraz annemizi arıyoruzdur, biraz da babamızı. Ve yaşlandıkça annemizin ve babamızın şikayet ettiğimiz tüm yönleri o kadar da şikayet edilebilir gözükmemektir artık. Peki neden böyledir? devamı