İnternette onu bulmak mümkün mü?

Sanal eş bulma siteleri gün geçtikçe daha eğlenceli ve başarılı hale geliyor. Ve gittikçe popülerleşiyor. O kadar ki bazen insanların aklına düşen soru "İnternetten başka nerede bulabilirim ki?" oluyor. Gerçekten de bazen öyle. Bazı insanlar için sanal partner arama siteleri aşk için tek yol. Mesela daha az sosyal olmayı seven insanları düşünelim. Daha az sosyal mekanlarda olmak, daha küçük bir çevrede sabitlenmek bu tür insanların yaşam tarzı. Peki bu neden aşkı bulmasına engel olsun ki? Özellikle hemen atılgan olmayan, daha içe kapanık olan insanlar yabancı kişilerle konuşmaktan çekinirken aşklarını bulmaları pek olasılıklı gözükmüyor. İnternetteki eş ve partner arama siteleri onlar için harika bir yol.

 

Öte yandan Bath Üniversitesi araştırmacıları internet eş bulma siteleri hakkında bazı bulgular ortaya koydular.

 

•    İnternette tanışan çiftlerin yüzde 94’ü görüşmeye devam etmişler. Ancak bu çiftler buluşmadan önce belirli bir zamanı internette birbirlerini tanımaya ayırmışlar. Bu yüzden internetten eş bulmak için zaman gerekmektedir.

 

•    Erkekler internette buldukları ilişkilerinde e-çiftlerine kadınlardan daha fazla sadık kalıyorlar. Bunun nedeni muhtemelen erkeklerin yazı yazarken duygularını daha iyi ifade etmesi ve gerçek düşüncelerini yazıyla daha kolay dökebilmesi olarak görülebilir.

 

•    Çiftler nadiren web kamera kullanıyorlar. Çünkü gerçek kimliklerini göstermekten çekiniyorlar. Ve eş bulma siteleri de bunu cesaretlendirmiyor.

 

En önemlisi: araştırmacıların bulgularına göre internet ilişkileri en az geleneksel ilişkiler kadar  uzun sürebiliyor. Bu da demektir ki internette gerçek aşkınızı bulma şansınız var.

 

İnternet buluşma ve partner siteleri de aşkınızı bulma yollardan biridir. Ve dikkatli olduğunuzda geleneksel ilişki bulma metodlarından daha tehlikeli değildir. Hatta birisiyle barda tanışmaktan daha güvenli olduğu bile söylenebilir.

Paylaş:

Diğer Makaleler

Değişimin altı yolu

Hayatınızı kısa zamanda büyük bir değişime sokup yenilemek için yapmanız gereken en temel 6 basamak! devamı

Aşk hakkında bazı gerçekler

Bazen beraber olduğumuz insanın çok yetenekli, başarılı, güzel ya da yakışıklı olması fark etmez. Çünkü eğer kendinizi değersiz, işe yaramaz ve anlamsız hissettiriyorsa onun çok harika olması bir işe yaramıyor. devamı

Onu nasıl anlarım?

Her sevgilide biraz annemizi, biraz babamızı görürüz. Sonra kendimizde biraz annemizi, biraz babamızı görürüz. Ve sonra farkederiz ki biz biraz annemizi arıyoruzdur, biraz da babamızı. Ve yaşlandıkça annemizin ve babamızın şikayet ettiğimiz tüm yönleri o kadar da şikayet edilebilir gözükmemektir artık. Peki neden böyledir? devamı