Aşk hakkında bazı gerçekler

Aşk hakkında bazı gerçekler

Doğru olan sizi her zaman yukarı çeker, aşağıya değil.

Bazen beraber olduğumuz insanın çok yetenekli, başarılı, güzel ya da yakışıklı olması fark etmez. Çünkü eğer kendinizi değersiz, işe yaramaz ve anlamsız hissettiriyorsa onun çok harika olması bir işe yaramıyor. Doğru insan, sizin için en iyi olan insan, sizi yukarıya taşıyacaktır. Ne yapmayı severseniz sevin, doğru insan bunun için size destek olacaktır. Doğru insan sizin sevdiğiniz şeyi kendisi yapmasa da, hatta anlamasa da sizi içtenlikle destekleyektir.

Aşk size ilham verir, her şeyin üstesinden gelebileceğiniz inancını verir.

İçinizde bir yerde, her şeyi yeterince çabalarsanız yapabileceğiniz bir his var. Kendinizi, size inanan insanlarla çevrelemiş olabilirsiniz. Ama hiçbir şey, aşkın ve aşık olduğunuz insanın size inanması kadar ilham veremez. Doğru aşk size tüm potansiyelinizi gösterecektir. Ancak sizin değiştirebileceğiniz dünyanızı istediğiniz yöne götürmek için güç verecektir. Aşkın gücünü hissettiğinizde imkansızı mümkün kılmak daha kolaydır.

Değer verdiğinizi göstermek için büyük jestlere ihtiyacınız yok.

Bazen küçücük bir hareketiniz ya da çok ince bir detayı düşünmeniz sevginizi, büyük ve pahalı bir hediyeden daha fazla gösterir. Büyük jestler güzeldir, fakat aklımızda kalan, hayatımıza yer eden anılarımızdır. Onlar çok daha küçük, ama çok daha büyük anlama sahip şeylerdir.

Minnettarlık önemlidir, "teşekkür ederim" bile sevgi göstergesidir.

Bazen her şey rutine girdiğinde küçük şeyleri hatırlamak önemli olur. Minnettarlığımızı göstermenin ne kadar önemli olduğunu karşımızdakinin tepkisinden anlayabiliriz. Basit bir "teşekkür ederim" unutulabilir. Fakat ne kadar minnettar olduğumuzu sık sık hissettirmenin ilişkimize kattığı anlam oldukça büyüktür.

Eğer hiçbir şey yapmıyorsanız ve hala beraber çok güzel vakit geçiriyorsanız bunun değeri çok büyüktür.

Hayatta genelde bizi eğlendirecek ve de meşgul edecek bir aktivite veya olay peşinde oluruz. Bizi heyecanlandıracak ve canlı tutacak şeyler ararız. Fakat aşk olduğu zaman başkadır. Çünkü aşık olduğunuz insanla zaman geçirirken böyle bir eğlence aracına veya eğlenmek için uğraş içerisinde olmanıza gerek kalmaz. Birbirinize yetersiniz.


Aşk çaba gerektirir, fakat hiçbir zaman çok zor olmamalıdır.

Doğru insan için çaba sarfetmeniz gerekecektir. Birisine değer vermek, onu sevmek, onunla ilgilenmek daima zaman ve enerji gerektirir. Fakat hiçbir zaman yorulacağınız kadar ağır olmamalıdır. Eğer yoruluyorsanız bir müddet sonra enerjiniz de tükenecektir.

Sizin için en iyi insan, en iyi yanlarınızı ortaya çıkaran insandır.

Aşık olduğunuz insanın sizin için doğru olup olmadığını anlamak için kendinizi analiz edebilirsiniz. Bu insan doğru insan ise bütün potansiyelinizi ortaya çıkarır, olmak istediğiniz insan olmanızı destekler. Aslında bazen o insanın ne yaptığından çok, sizi nasıl hissettirdiği önemlidir. Daha mutlu, daha iyi ve daha çok kendiniz oluyorsanız doğru insanla berabersiniz demektir.

Paylaş:

Diğer Makaleler

Düşünceleriniz sizi hapsetmesin

"Yarattığımız dünya düşüncelerimizin ürünüdür, düşünce şeklimizi değiştirmediğimiz sürece dünyayı değiştiremeyiz." Albert Einstein devamı

Beyaz atlı prens mutluluğumuza engel mi?

Daha iyi bir gelecek için hayal kurmak gerekir. Ama aynı zamanda yere göğe sığmayan hayallerimiz bizi engelliyor olabilir mi? Hayalini kurduğumuz mükemmel kişinin ayağımıza gelmesini beklerken mutluluğu kaçırıyor olabilir miyiz? devamı

Aşk hakkında bazı gerçekler

Bazen beraber olduğumuz insanın çok yetenekli, başarılı, güzel ya da yakışıklı olması fark etmez. Çünkü eğer kendinizi değersiz, işe yaramaz ve anlamsız hissettiriyorsa onun çok harika olması bir işe yaramıyor. devamı