İkinci buluşmanız için tavsiyeler

Biriyle tanıştınız, ilk buluşmanızda herşey iyi gitti ve tekrar buluşmak üzere sözleştiniz –  peki şimdi ne olacak?

 

Birinci buluşma iyi geçip en kısa zamanda tekrar bir araya gelmek üzere sözleştikleri noktada çok sayıda insan durduk yere endişelenmeye ve bulundukları durumu sorgulamaya başlar. Halbuki tekrar buluşma sözü, hali hazırda karşılıklı bir ilgi ve çekimin olduğunu ve karşınızdaki insanın sizi beğendiğini gösterir. Dolayısyla bundan sonrası için var olan durumu daha somut bir şekile sokarak bir sonraki adımı atmanın ve daha yakından tanışmanın zamanıdır:

 

1. İlk engeli aştınız fakat bu aşamada karşınızdaki insan, kafasında oluşan ve şekillenen beklentilerin teyidini almak isteyecektir. İlk buluşmanızda olduğunuzdan farklı görünüp yanlış bir imaj yarattıysanız bu en geç ikinci buluşmanızda anlaşılacaktır ve kendinizi bir anlamda ele vermiş olacaksınız.

 

2. Olduğunuz gibi ve doğal hareket ettiyseniz ikinci buluşma bunun teyidi olacak ve aynı etkiyi yaratacıktır, ancak daha yoğun bir şekilde. İkinci buluşma, aranızda oluşan bağı derinleştirmek için ideal bir fırsattır.

 

3. Bu aşamada evde buluşmak veya akşam yemeği yemek için henüz çok erken, çünkü birlikte daha fazla vakit geçirmeye ihtiyacınız olacaktır. Fakat telefondan ziyade yüz yüze görüşmek ve daha yakından tanışmak isteyeceğiniz için cumartesi veya pazar günü öğlen yemeğine buluşmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde kahve veya hafif bir öğlen yemeğini parkta yürüyüş yapmakla birleştirebilirsiniz.

 

4. İkinci buluşma sinema veya tiyatro için henüz çok erken çünkü ilişkinizin bu aşamasında bolca iletişim kurmanız ve sohbet etmeniz önemlidir. Bu yüzden kitapçı, çarşı veya sportif bir faaliyet gibi yüryebileceğiniz, sohbet edebileceğiniz ve kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir yer seçmekte fayda var.

 

5. Öğleden sonraya denk getireceğiniz bir buluşmayı istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. Bir kafede uzun uzun sohbet edebilir veya yürüyüş yapabilirsiniz. Böyle bir buluşma ele ele tutuşmak veya spontane bir şekilde farklı bir eğlence imkanı yaratmak için de gayet uygundur.

 

6. Buluşmanız için bir bitiş saati planlayın. Olayları akışına bırakın fakat yapacak başka bir şeyiniz yokmuş gibi görünmeyin. İkiniz de çalışmak mecburiyetinde olmadığınız kısıtlı zamanınızı birbirinize ayırarak olumlu bir sinyal verdiniz fakat akşam için başka bir planınızın olması meşgul ve ilgi çekici görünmenizi sağlayacaktır. Bu da başarılı tanışmalar için önemli bir detaydır.

 

7. İkinci buluşmanızda sohbetiniz çok daha derin olacak, fakat henüz eski ilişkileriniz veya cinsellikle ilgili konulara girmeyin. Gizemli olma faktörü ikinci buluşmada hala geçerlidir ve iki taraf da daha yakından tanışma konusunda heyecanlı olmasına rağmen fazla detayı çok erken paylaşmanız bütün büyüyü bozabilir.

 

8. Büyük bir ihtimalle ikinci buluşmada görüşmeye devam etme veya etmeme konusundaki nihai karar verilecektir. Bu noktada henüz "ilişki" kelimesini kullanmasanız da sonuç olarak işleyen mekanizma bu yöndedir. Fakat ilişki denilen durum yavaş geliştiği için bu aşamada sakin ve sabırlı olmanız önemlidir.

 

9. Heyecanınızdan dolayı biraz huzursuz hissedebilirsiniz kendinizi. Hatta duygularınızın yoğunlaşması için sabırsızlanabilirsiniz fakat bu henüz olmayacaktır, bu yüzden ikinci buluşmanızı birbirinizi daha yakından tanıdığınız, güzel vakit geçirdiğiniz ve tadı çıkarılması gereken bir zaman olarak görmelisiniz.

 

10. Karşınızdaki insana henüz ondan hoşlandığınızı söylemediyseniz en geç şimdi, birlikte çok keyifli zaman geçirdiğinizi söylemelisiniz. Duygularınızı ifade etmek önemlidir, fakat dikkatli olun. Aşk veya sevgi kelimeleri için henüz çok erken. Beğendiğiniz insana iltifat ederek kendisini güvende hissetmesini sağlayın. 

 

11. İkinci buluşma, ilk buluşmadaki olumlu başlangıç noktasından yola çıkarak daha yakından tanışıp güzel vakit geçirerek ileriye dönük olabilirlikleri keşfetmek içindir.

 

12. Diğer yandan da doğal olarak ikinci buluşma, ilk buluşmada gözünüzden kaçan bazı detayları fark edebilmek için bir fırsattır. Temellerin atıldığı bir süreç olarak bu noktada geleceğinizin olup olmadığını görebilmeniz önemli bir aşamadır. Daha fazla görüşmek istemediğinizi fark ettiğiniz takdirde henüz yolun başında olduğunuz için hiç bir şey kaybetmiş değilsiniz, tek yapmanız gereken karşınızdaki insana dürüst olup o veya bu yönde düşüncelerinizi ve kararınızı paylaşmaktır.

 

 

Paylaş:

Diğer Makaleler

Arkadaş sitesi üzerinden tanıştığınız biriyle ilk telefon görüşmesi

Ciddi arkadaşlık sitesinde yeni tanıştığımız biriyle ilk telefon görüşmemizi yaparken hepimiz heyecanlanırız biraz. İsterseniz aşağıdaki tavsiyelerimize bir göz atın. Bu basit tavsiyeler, ilk telefon görüşmenizin başarılı geçmesi için mutlaka yardımcı olacaktır. devamı

Aradığınız o özel kadın…

Her erkeğin hayatında, belki tek bir kelime konuşmamış olmasına rağmen deli gibi aşık olduğu, kendisini onu düşünmekten alıkoyamadığı, geceleri onun yüzünden uykusu kaçtığı ve bir türlü yaklaşmaya cesaret edemediği … devamı

Ciddi ilişki ararken kaçınmanız gereken 3 davranış

Kendine eş aradığı her halinden belli olan kişiler bu süreçte sakin ve sabırlı olmakta zorlanır ve bu sabırsızlıklarından dolayı dışarı yansıttıkları davranışlarla doğru insanı bulma şansını olumsuz bir yönde etkilerler. Size tavsiyemiz: biraz daha rahat ve sakin olmaya çalışın. devamı