Aradığınız o özel kadın…

Her erkeğin hayatında, belki tek bir kelime konuşmamış olmasına rağmen deli gibi aşık olduğu, kendisini onu düşünmekten alıkoyamadığı, geceleri onun yüzünden uykusu kaçtığı ve bir türlü yaklaşmaya cesaret edemediği bir veya birden fazla kadın olmuştur.

Yukarıda tarif ettiğimiz durum bir erkeğin hayatında çoğu zaman okul yıllarında başlar ve belki de ömür boyu belli aralıklarla hep devam eder.

"Ulaşılmaz" olarak algılanan bir kadın erkek tarafından ne kadar idealize edilirse o derece erkeğin gerçekliğinden uzaklaşır ve günün birinde böyle bir kadınla birlikte olmak bu erkek için sadece bir hayalden ibaret olur.

Bu veya buna benzer bir durumda bulunan erkekler için bazı tavsiyelerimiz var:

1. Tanımadığınız veya hiç konuşmadığınız bir kadına aşık olduğunuzu düşünüyorsanız bunun aslında aşk değil, sahip olma arzusu olduğunun bilincinde olun.

 

2. İlişkide ve özellikle ilk buluşmada duygusal anlamda daha az etkilenen kişi daima durumu dikte eder ve seçimleri yapar. Bu yüzden hayatınızdaki tüm mutluluk bir bayanla yaptığınız buluşma ve bu buluşmanın nasıl geçtiğine bağlıysa şansınızı daha en baştan kaybedersiniz. Bir kadın yüzünden kendinizi ne kadar strese sokarsanız duygusal olarak o kadar etkilenirsiniz ve bu şekilde reddedilmeyi neredeyse garantilemiş olursunuz.

 

3. Kadınlar beraber oldukları erkeğe mutlaka bir konuda hayranlık duymak ister. Bir kadına eşinin hangi özelliğine aşık oluğunu sorduğunuzda mutlaka bu erkeğin kişiliği ile ilgili birşey söyler. Hangi konuda olduğu önemli değil, önemli olan kadının birlikte olduğu erkeğe saygı ve hayranlık duyabilmesidir. Bunun aksine erkek olarak bir kadını sağlıksız bir derecede yüceltip taparcasına hayranlık gösterdiğinizde kendisi bunu hissedecektir. Ve lişkiyi kontrol eden tarafın kendisi olduğunu düşünüp ilgisini kaybedebilir.

 

4. Elde etmek istediğiniz bir şey için çok çalışmanız gerektiğinde bu "arzu nesnesi" daha değerli olur. Kadınlarla olan ilişkinizde de aynısı geçerlidir. Kolay elde edilemeyeceğiniz veya her an gidip geri dönmeyebileceğiniz kadın tarafından bir meydan okuma gibi hissedilir ve büyük bir olasılıkla ilgisini üzerinize çekecektir. Elde etmenin beraberinde getirdiği zafer duygusunu hafife almayın.

 

5. Son olarak da korkularınızı yenmeyi ve beğendiğiniz kadına yaklaşabilmeyi öğrenmelisiniz. Olumsuz bir cevap alsanız da en azından bu şekilde bir an önce öğrenmiş olur, daha fazla zaman kaybetmezsiniz. Kadınlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini öğrenmeniz, sadece uzun zamandır birlikte olmayı hayal ettiğiniz kadını elde etmek için değil, olası bir olumsuz cevap karşısında bununla daha kolay başa çıkabilmeniz için son derece önemlidir.

Paylaş:

Diğer Makaleler

Aşk hayatınızda devrim yapmaya hazır mısınız?

Aşk hayatınız uzun süredir istediğiniz gibi yürümüyor mu? Ne yapsanız, nasıl davransanız, kiminle tanışsanız da, sonunda hala yalnız mısınız? Aşk hayatınızda devrim yaratmak için size bazı tüyolar! devamı

Arkadaş sitesi üzerinden tanıştığınız biriyle ilk telefon görüşmesi

Ciddi arkadaşlık sitesinde yeni tanıştığımız biriyle ilk telefon görüşmemizi yaparken hepimiz heyecanlanırız biraz. İsterseniz aşağıdaki tavsiyelerimize bir göz atın. Bu basit tavsiyeler, ilk telefon görüşmenizin başarılı geçmesi için mutlaka yardımcı olacaktır. devamı

Buluşmalarınız her zaman istediğiniz gibi geçmiyor mu?

Hayalimizdeki insanı bulmak bazen hiç kolay olmaz. İlk buluşmalar tuhaf, ikinci buluşmalar beklenti dolu geçer. Daha sonraki buluşmalarımızda ise yüzlerce hata ve pot kırma tehlikesi ile yüz yüze kalırız … devamı