Buluşmalarınız her zaman istediğiniz gibi geçmiyor mu?

Hayalimizdeki insanı bulmak bazen hiç kolay olmaz. İlk buluşmalar tuhaf, ikinci buluşmalar beklenti dolu geçer. Daha sonraki buluşmalarımızda ise yüzlerce hata ve pot kırma tehlikesi ile yüz yüze kalırız. Ya çok sık ararız ya da çok az. Ya fazla ulaşılır oluruz ya da çok ulaşılmaz. Şık bir restorana yanlış ayakkabıyla gideriz, kötü esprilere histerik bir şekilde güleriz, yemek esnasında cep telefonumuzu elimizden düşürmeyiz ve bunun gibi sayısız "randevu suçları" işleriz - çoğu zaman farkında bile olmadan.

Biriyle tanıştığınızda dikkat etmeniz gereken ince kuralların büyük bir bölümünü muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Fakat yine de buluşmalarınız her zaman tam istediğiniz gibi gitmiyorsa hala göz ardı ettiğiniz bazı ufak detaylar olabilir. Eğlenceli "do's & don'ts" (yapılacaklar ve yapılmaması gerekenler) listemize göz atmaya ne dersiniz?

 

Do's (yapılacaklar):

 

1. Her zaman iyi görünmeye ve dakik olmaya özen gösterin. Geçikmek veya kötü görünmek karşınızdaki insanı önemsememiyormuşsunuz gibi algılanabilir.

 

2. Buluşmalarınızda iyi vakit geçirmeye çalışın. Tabiiki randevunuz ciddiye alınması gereken bir durum ve zaman zaman bir hayli telaşlı ve heyecanlı olabilir, ama biriyle buluşmanın ilk etapta eğlenceli bir deneyim olması gerektiğini unutmayın.

 

3. Buluştuğunuz kişiye iltifat edin. İnsanlar genelde buluşmalarından önce özenle hazırlanır, ve bu özenin boşa gitmediğini duymak herkesin hoşuna gider.

 

4. İlgili ve ilginç olun. Soru sorun, deneyimlerinizi paylaşın ve karşınızdaki insan hoşlandığı şeylerden bahsederken kendisini dikkatle dinleyin.

 

5. Buluştuğunuz kişiyle tekrar görüşmek istemiyorsanız bunu açık ve nazik bir şekilde söyleyin. Cesaretiniz olmadığı için yalan söylemek bencilce ve karşınızdaki insan için inciticidir.

 

6. Arkadaşlarınız ne derse desin, sadece gerçekten hoşlandığınız biriyle buluşun. Arkadaşlarınızın birini onaylaması hiçbir şeyin garantisi değildir.

 

7. Buluşmanız iyi geçmese bile her zaman pozitif olun. Doğru insanı bulana kadar birkaç başarısız randevu yaşamanız son derece normaldir.

 

8. Önceden program yapın. Biriyle ilk kez buluşmak konsantrasyon ve enerji ve kreatiflik gerektiren bir olaydır, bu yüzden plan yapın ve buluştuğunuz kişiye, bu günü organize etmek için özen gösterdiğinizi hissettirin.

 

9. Yeni insanlarla tanışma konusunda aktif olun. Aradığınız insan kapınıza gelip onunla yemeğe çıkmanız için size yalvarmayacaktır. Uygun bir eş adayıyla tanışmak harekete geçmenizi gerektirir, bu yüzden aktif olun ve mümkün olduğu kadar çok insanla tanışın.

 

10. Çevrenizde pozitif ve sizinle aynı kafa yapısına ve yaşam tarzına sahip insanlar olsun. Yeni tanıştığınız biriyle buluşmanın bir güzel yanı da tecrübelerinizi arkadaşlarınızla paylaşmaktır.

 

 

Don'ts (yapılmaması gerekenler):

 

1. Henüz görüşmeye başladığınız birini, bu kişi cevap yazmadığı veya acil bir durum olmadığı sürece telefonla, sms'le veya e-posta ile günde bir kereden fazla aramayın. Çaresiz görünmeniz karşınızdaki insanın ilgisini kaybetmesine sebep olabilir.

 

2. Geçmişte size acı ve hayal kırıklığı yaşatan tipte insanlarla buluşayın. Çoğumuz bizim için doğru olmayan insanlardan hoşlanmaya meyilliyiz, fakat bu mekanizmayı kırabilmemiz çok önemlidir. Sizi küçük düşürmeyecek veya kötü hissettirmeyecek insanlarla sağlıklı ilişkiler kurmaya çalışın.

 

3. Buluşmaya geç gitmeyin çünkü bu son derece kaba bir davranıştır. Planlarınız değiştiğinde bunu karşınızdaki insana zamanında bildirin ve her zaman kendisinden özür dileyin.

 

4. Buluştuğunuz kişiye, sizi beğenmeyeceğinden korksanız bile hayatınızla ilgili hiç bir konuda yalan söylemeyin. Hayatınızı değiştirebilecek bir ilişkinin, saçma bir yalan yüzünden daha başlamadan bitmesi üzücü olur. 

 

5. Fazla ulaşılır olmayın. Bu, oyun oynamanız gerektiği anlamına gelmiyor, fakat her akşam müsait olabiliyorsanız muhtemelen kendinize ve arkadaşlarınızla yeterince zaman ayırmıyorsunuzdur. Dolu dolu ve ilginç hayatları olan kişiler karşı cinsleri tarafından daima daha çekici bulunurlar.

 

6. Tanışmanızın ilk aşamasında hakkınızda çok fazla bilgi vermeyin. Daha ikinci buluşmanızda tüm sırlarınızı paylaşmanız red edilmenize sebep olabilir. Açılmaktan korkmayın, fakat tanışmanın belli bir zamana ihtiyacı olduğunu unutmayın ve olayları doğal gelişmesine bırakın.

 

7. Buluşmanız esnasında başka insanlara bakmayın çünkü bu yakışıksız bir davranıştır. Tüm dikkatinizi karşınızdaki insana vermelisiniz.

 

8. Kaba davranmayın ve sarhoş olmayın. Görgü kurallarına uymanız sadece ilk buluşmanızda değil, her zaman önemlidir.

 

9. Kişisel güvenliğinizi ihmal etmeyin. Cep telefonunuzu yanınıza alın ve evden çıkmadan önce şarj edin. Arkadaşlarınıza nereye gideceğinizi ve ne zaman döneceğinizi bildirin. İlk buluşmanız aydınlık ve umumi bir yerde gerçekleşmelidir.

 

10. Ev numarası veya adres gibi kişisel bilgilerinizi ilk buluşmada paylaşmayın.

 

11. Evli olan biriyle buluşmayın. Bu insanın sizin için eşini bırakma ihtimali yok denecek kadar düşüktür. Evli biriyle buluşarak sadece yalana, ihanete ve sadakatsizliğe yardımcı olursunuz. Kendiniz evliyseniz yeni insanlarla tanışmadan önce eşinizle yollarınızı ayırın. Bekarsanız başkasının ağladığı omuz olmayın çünkü siz de duygusal ve yasal anlamda yeni bir ilişkiye "müsait" olan bir insanla olmayı hak ediyorsunuz.

 

 

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Çocukları olup yeniden eş arayanlar için ikinci bahar

Daha önceki bir ilişkiden çocukları olup yeniden evlenmek isteyen bay ve bayanlara şu senaryo tanıdık gelebilir: yanlız geçen uzun bir dönemden sonra nihayet hayatınızı paylaşabileceğiniz bir insan çıktı karşınıza, fakat çocuklarınız bir takım olumsuz davranışlar sergiliyor. devamı

Ciddi ilişki ararken kaçınmanız gereken 3 davranış

Kendine eş aradığı her halinden belli olan kişiler bu süreçte sakin ve sabırlı olmakta zorlanır ve bu sabırsızlıklarından dolayı dışarı yansıttıkları davranışlarla doğru insanı bulma şansını olumsuz bir yönde etkilerler. Size tavsiyemiz: biraz daha rahat ve sakin olmaya çalışın. devamı

İlk buluşma ve erkeklerin en sık düştüğü tuzaklar

Arkadaşlık sitesi üzerinden bir bayanla tanıştınız. Bu güne kadarki sohbetiniz gayet hoş bir şekilde ilerledi fakat artık bir sonraki adımı atmanın zamanı geldi. Siz de cesaretinizi toplayıp bayanı buluşmaya davet ettiniz. Ve beklenen gün geldi. eÇift ekibi, buluşmanızın başarılı geçmesi için dikkat etmeniz gereken konuları sizin için kısaca özetledi. devamı