İdeal eş bulan sitenin üyesi 1 milyona yaklaştı

21 Aralık 2010 Salı – 13:20
Üyelerine, kişilik analiz testi yaptırarak, "yakın uyumluluk gösteren" adayları "ideal eş" olarak öneren "www.ecift.com"un üye sayısı 1 milyona yaklaştı. İnternet sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, siteye her gün 4 bin civarında üye eklenirken, üyelerin yüzde 52’si kadın, yüzde 48’i erkeklerden oluşuyor.


İSTANBUL –  Üyelerine, kişilik analiz testi yaptırarak, "yakın uyumluluk gösteren" adayları "ideal eş" olarak öneren "www.ecift.com"un üye sayısı 1 milyona yaklaştı.
İnternet sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, siteye her g ün 4 bin civarında üye eklenirken, üyelerin yüzde 52’si kadın, yüzde 48’i erkeklerden oluşuyor.


Üyelik dağılımı, İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Samsun, Konya ve Gaziantep şeklinde sıralanırken, üyelerin yüzde 95’i Türkiye’de, yüzde 5’i Avrupa’nın farklı ülkelerinde yaşıyor.


eÇift.com’da üye davranış eğilimlerine bakıldığında, üyelerin genelde bulundukları sosyal çevreden eş veya sevgili aradığı gözlenirken, üyeler şehirler arası buluşmalara çok sıcak bakmıyor, genellikle kendi şehirlerindeki insanlarla iletişime geçmek istiyor.


Kadınlar ve erkeklerde dışsal özelliklerden ziyade sevgi, saygı, sadakat ve dürüstlük, aranan ilk ve en önemli özellikler olarak sıralanırken, "en büyük korku", aldatılmak ve yalan olarak belirtiliyor.

Kadınlar, ilk andan itibaren üye profillerini inceleyerek, erkeklere göre daha seçici ve hedefe yönelik hareket ediyor, sadece tanışmak veya sohbet etmek için iletişim kurmuyor ve kendisiyle iletişim kuran fakat kriterlerine uymayan üyeleri eliyor.

eÇift.com Genel Müdürü Janset Çelik, "Türkiye’de henüz sunulmayan bir hizmeti hayata geçirdiklerini" ve "online pazarındaki boşluğu doldurduklarını" kaydederek, şu bilgileri verdi:


"Bugüne kadar kurulmuş siteler genelde genç insanlara hitap eden çöpçatan siteleridir. Ancak eÇift, ciddi ilişki ve evlilik arzulayan insanlara, bilimsel metotlardan yola çıkarak hazırlanmış güvenilir, ciddi ve seviyeli bir hizmet sunmaktadır. eÇift’in en önemli özelliği ve avantajı, üyelerin özelini koruyan güvenli bir ortam sunması, tüm üye profillerinin dikkatli bir şekilde site yönetimi tarafından kontrol edilmesi ve site yönetimi tarafından onaylanmayan hiçbir bilginin ve fotoğrafın üye profillerinde görünmemesidir.


Kalite ve güvenlik standartları premium üyeler ve standart üyeler için aynı şekilde geçerlidir ve site kurallarını ihlal eden durumlarda, üyelik statüsünden bağımsız olarak üyeler derhal siteden uzaklaştırılır. Sitede kadınların ve erkeklerin arayışlarıyla ilgili gözlemlerimiz, hem kadınların hem erkeklerin, ciddi niyeti olan potansiyel eşlerle tanışabilecekleri güvenli ve kaliteli bir platform aradıklarıdır. İki tarafın da önem verdiği konu, sunulan hizmetin güvenli olması ve üyenin özelinin korunmasıdır."

Paylaş: