İnternette onu bulmak mümkün mü?

Sanal eş bulma siteleri gün geçtikçe daha eğlenceli ve başarılı hale geliyor. Ve gittikçe popülerleşiyor. O kadar ki bazen insanların aklına düşen soru "İnternetten başka nerede bulabilirim ki?" oluyor. Gerçekten de bazen öyle. Bazı insanlar için sanal partner arama siteleri aşk için tek yol. Mesela daha az sosyal olmayı seven insanları düşünelim. Daha az sosyal mekanlarda olmak, daha küçük bir çevrede sabitlenmek bu tür insanların yaşam tarzı. Peki bu neden aşkı bulmasına engel olsun ki? Özellikle hemen atılgan olmayan, daha içe kapanık olan insanlar yabancı kişilerle konuşmaktan çekinirken aşklarını bulmaları pek olasılıklı gözükmüyor. İnternetteki eş ve partner arama siteleri onlar için harika bir yol.

 

Öte yandan Bath Üniversitesi araştırmacıları internet eş bulma siteleri hakkında bazı bulgular ortaya koydular.

 

•    İnternette tanışan çiftlerin yüzde 94’ü görüşmeye devam etmişler. Ancak bu çiftler buluşmadan önce belirli bir zamanı internette birbirlerini tanımaya ayırmışlar. Bu yüzden internetten eş bulmak için zaman gerekmektedir.

 

•    Erkekler internette buldukları ilişkilerinde e-çiftlerine kadınlardan daha fazla sadık kalıyorlar. Bunun nedeni muhtemelen erkeklerin yazı yazarken duygularını daha iyi ifade etmesi ve gerçek düşüncelerini yazıyla daha kolay dökebilmesi olarak görülebilir.

 

•    Çiftler nadiren web kamera kullanıyorlar. Çünkü gerçek kimliklerini göstermekten çekiniyorlar. Ve eş bulma siteleri de bunu cesaretlendirmiyor.

 

En önemlisi: araştırmacıların bulgularına göre internet ilişkileri en az geleneksel ilişkiler kadar  uzun sürebiliyor. Bu da demektir ki internette gerçek aşkınızı bulma şansınız var.

 

İnternet buluşma ve partner siteleri de aşkınızı bulma yollardan biridir. Ve dikkatli olduğunuzda geleneksel ilişki bulma metodlarından daha tehlikeli değildir. Hatta birisiyle barda tanışmaktan daha güvenli olduğu bile söylenebilir.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Boşandıktan sonra tekrar evlenme ve ilişki

Çok uzun yıllar bir ilişkide kaldıktan sonra tekrar bekar olmak, kendinizi yeni ilişkiler için ortaya atmak zorlayıcı bir süreçtir. Uzun yıllar sabahları yanınızda bir insanla uyandıktan sonra, ertesi sabah güne yalnız başına başlamak mutlaka ki zor gelecektir. Yeni bir ilişki fikri kafanızda belirir. devamı

Drama bağımlısı mısınız?

Sevgililer Günü yaklaşınca çoğu kişide telaşlı bir hediye arayışı başlar. Çikolata, çiçek, parfüm, mücevher - doğru hediyeyi bulmanın stresini hemen hemen herkes hayatının bir noktasında yaşamıştır. Bu sene Sevgililer Gününüzün çok özel geçmesi için size birkaç hediye önerimiz var. devamı

Pozitif ilişkiler kurmak için yapmaktan vazgeçmeniz gereken 9 şey

Açık sözlü olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Çevrenizdekilerin hatalarını, yanlışlarını ya da rahatsız olduğunuz herhangi bir şeyi direkt olarak söylemekten yana olabilirsiniz. devamı

 
yukarı