Pembe gözlüklerinizi çıkarın

Özellikle ilişkimizin ilk haftalarında yeni sevgilimizin bazı davranışlarını görmezden gelmeye pek bir hevesli oluruz. Fakat zaman geçtikçe ve yeni sevgilimizi daha iyi tanıdıkça rahatsız olduğumuz bazı özellikler gözümüze batmaya başlar ve ilişkimizin bu noktasında neleri kabullenebileceğimize karar vermeye çalışırız. Siz de şu an benzer bir durumdaysanız yazdıklarımız size büyük bir ihtimalle yardımcı olacaktır.


Eski sevgili veya eş hala hayatından çıkmadıysa

Bu her zaman kötü birşey anlamına gelmek zorunda değil. Özellikle boşanıp tekrar evlenme sonrasında beraber olduğunuz insanın önceki ilişkisinden çocuğu varsa eski partner genelde tümüyle sevgilinizin hayatından çıkmaz. Fakat önceki ilişkisinden çocuğu yoksa ve buna rağmen eski sevgili sürekli gündemde kalmayı başarıyorsa burada bir sorun olabilir. Bazı insanlar eski sevgilileriyle kontaklarını hiçbir zaman tamamen kesmez, fakat durumu anlayabilmek için kendinize şu soruları sormanızda fayda var: Yakınlık dereceleri nedir? Hangi ortamlarda veya hangi kanallar üzerinden görüşüyorlar? Sevgiliniz neden hala eski sevgilisiyle görüşme ihtiyacı hissediyor? Bazı eksikleri doldurduğu için mi?
Birlikte olduğunuz insan sizi gerçekten seviyorsa eski sevgilisinin ilgisine ihtiyacı olmayacaktır! İçinde bulunduğunuz durumu dikkatli bir şekilde gözden geçirin. Sevdiğiniz insanın eski sevgilisini hayatından çıkarmak istememesi, ilişkinizin zamanlaması yanlış olduğunu ve yeni bir ilişkiye henüz hazır olmadığının işareti olabilir.


Yalan söylüyorsa

Yalanla kast ettiğimiz, sevdiğimiz insanı kırmamak için zaman zaman kullanmak zorunda olduğumuz beyaz yalanlar değildir. Art niyetli ve bilinçli bir şekilde yanlış bir davranışı veya yapılan bir hatayı örtbas etmek için kullanılan yalanlardan bahsediyoruz. Nerede olduğuna veya görüştüğü insanlara dair ufak tefek yalanlar sizi alarma geçirmelidir. Çünkü sevgilinizin bu noktada yalan söylemesi, hemen olmasa bile büyük bir ihtimalle ileride gizlemesi gerekecek birşeyler olacağını gösterir bize. Bu yalanlar direkt olarak ilişkimizle ilgili değilse bile göz ardı edilecek bir durum da değildir. Çünkü dürüstlük bir ilişkinin zemenini oluşturur!


Çekinmeden başka insanlara bakıyorsa


Eğri oturup doğru konuşalım. Bu gezegende beraber olduğumuz insandan daha yakışıklı, daha güzel bir vücuda sahip veya daha çekici birileri her zaman olacaktır. İlişkiniz sağlamsa bir hemcinsiniz hakkında "Gerçekten güzel bir kadınmış..." diyebilmelisiniz. Fakat örneğin beraber olduğunuz erkek yanından geçen her kadının arkasından, ilk kez karşı cinsten birini görüyormuş gibi bakıyorsa bu işte bir anormallik var. Ve normal olmayan kesinlikle siz değilsiniz!
Sevgilinizden, sizi rencide etmeden veya kötü hissettirmeden başka kadınların güzelliğini veya bakımlılığını takdir etmesini beklemek en doğal hakkınızdır!


Kötü bir arkadaş çevresi varsa

Sevgilinizin tüm arkadaşlarını sevmek zorunda değilsiniz. Bu insanlar arasında her zaman sevdiğimiz ve iyi anlaştığınız insanlar da olacak, fazla hoşlanmadığınız insanlar da. Fakat beraber olduğunuz adamın bütün arkadaşları, sabahtan akşama kadar Playstation oynayan, partner chat yapan, içki içen veya eşlerini aldatan erkekler ve barlar ve kafelerden çıkmayan şımarık ve arsız bekar kızlarsa sevgiliniz de onlardan biri olabilir. Bu durumda kararınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Büyüklerimiz boşuna "Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim" dememiş. Sevgilinizin etrafı bir yığın deli ile çevriliyse sevgilinizin de en az onlar kadar deli olma ihtimali bir hayli yüksektir.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Sevgiliniz sizi hayal kırıklığına uğrattığında...

Siz de hiç şu durumda buldunuz mu kendinizi? Hayatınızın geri kalanını beraber geçirmeyi düşünebildiğiniz ve çok beğendiğiniz biriyle berabersiniz, ancak bu kişi geleceğinizle ilgili belirsiz bir tutum sergiliyor. devamı

İdeal evlilik veya beraberlik ve güven

Siyasetçiler, ünlüler ve sporcular, karıştıkları ihanet ve aldatma haberleriyle medyanın manşetlerinde yer almadıkları neredeyse bir gün geçmiyor. Ve bizler, gerek çevremizde duyduğumuz dedikodulardan dolayı, gerekse gazete veya tv kanalıyla her gün ister istemez haberdar ... devamı

"Hep Sevgili Kalalım"

lişki ve özellikle evlilik, hayatımız boyunca emek vermemiz ve üzerinde çalışmamız gereken bir beraberliktir. İlk ayların ve hatta ilk bir kaç senenin heyecanlı dönemlerinde ilişkimiz genelde güzel ve mutlu bir şekilde ilerler, fakat yılların beraberinde getirdiği rutin sık sık ilişkimizin monotanlaşmasına sebep olur. devamı

 
yukarı