Sevgilinizin sizden sıkılmasına izin vermeyin

Bazen ilişkimizde huzursuzluğa sebep olmamak adına rahatsız olduğumuz davranışları alttan alır, ses çıkarmayız. Fakat bazen de aşık olmanın verdiği mutluluk ve heyecan içerisinde kendimizi çok fazla sevgilimize endeksleriz ve bu uzun vadede ilişkimize zarar verir. Özellikle ilişkimizin ilerleyen dönemlerinde bazı davranış şekilleri iyice kemikleşir ve ilişkimizdeki heyecan gitgide azalır. İlişkinizdeki heyecan ilk günkü gibi kalması için Çift uzmanlarımızın size 3 basit ama etkili tavsiyesi var.

1. Düşüncelerinize sadık kalın ve fikir sahibi olun
Sevgilinizin fikirlerine katılmamayı ilişkiniz için bir tehlike olarak algılayabilirsiniz. Çoğu insan, daima aynı bakış açılarına ve fikirlere sahip olmanın mutlu bir ilişkinin formülü olduğunu düşünür. Tabiiki her zaman karşı fikirler savunmak uzun vadede huzursuzluğa yol açabilir. Fakat gerçekten farklı düşündüğünüz konularda fikirlerinizi savunmanız ve herşeye evet dememeniz, sizi seven ve düşüncelerinize önem veren insanın saygısını kazanacaktır ve ilişkinizi güçlendirecektir. Fakat fikirlerinizi savunurken karşınızdaki insana kendisini aptal gibi hissettirmemelisiniz ve onun da düşüncelerini dile getirmesine fırsat tanımalısınız. Bu şekilde davranmanız, aranızdaki bağın güçlenmesini ve ilişkinizde her zaman konuşulacak birşeyler olmasını sağlayacaktır.

2. Kendinize ait bir hayatınız olsun
Her insan farklıdır: kimi insanın kendi alanına ihtiyacı vardır, kimi insan ise sevgilisiyle ne kadar çok zaman geçirse sıkılmaz. Beraber olduğumuz insanla ortak hobiler paylaşmak ve birlikte zaman geçirmek son derece önemlidir, fakat bu kendinize ait bir hayatınızın olmayacağı anlamına gelmez. Her dakika birlikte olmak uzun vadede ilişkinize zarar verebilir. Çünkü konuşacağınız konular azalır ve birbirinizden sıkılabilirsiniz. Bunun aksine özel bir dünyası, farklı ilgi alanları ve kendi başına yapabildiği aktivitelere sahip olan bir partnere her zaman daha fazla ilgili duyulur. Haftada bir kaç gün sevgilinizden ayrı program yapın ve birlikte gitme seçeneğini sunmayın. Bu şekilde sevgilinize, ona muhtaç olmadığınızı gösterirsiniz ve kendi programınız olan günlerin dışındaki günlerde kendisiyle zaman geçirmeniz ilişkinizi güçlendirir.

3. Sevgilinizi sürekli aramayın
Özellikle kadınlar sürekli sevgililerini aramaktan ve gün içerisinde olan biten herşeyi anında paylaşmaktan alıkoyamaz kendini zaman zaman. Sevgilinizi sürekli aramanız onun sizden sıkılmasına ve ona muhtaç olduğunuzu düşünmesine sebep olabilir. Bu yüzden sürekli arayıp herşeyin yolunda gittiğinden emin olmaya çalışmak yerine belli aralıklarla telefonu elinizden bırakmakta fayda var. Sevgiliniz sizden bir süre haber almadığında ne yaptığınızı merak edecektir ve konuştuğunuzda aranızdaki diyalog çok daha ilginç ve keyifli olacaktır.


Bu davranışlar ve alışkanlıklar ilişkinizin hareketli ve dinamik kalmasına ve sevgilinizle birbirinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın ki ilişkimizi güçlendirmek ve sevgilimizle daha yakın olabilmek için davranışlarımızı zaman zaman gözden geçirip revize etmemiz uzun vadede bize huzurlu bir beraberlik olarak geri dönecektir.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

İlişkinize daha fazla emek harcaması için...

Bazen ilişkinizde elinizden gelen her şeyi yaptığınızı, ancak karşılığında beklediğinizi almadığınızı hissederseniz ve sevgilinizin, size daha fazla ilgi göstermesini arzularsınız. Kadınların çoğu bu şekilde tepki verir. Fakat bunun karşılığında erkeklerin çoğu bu çabalara karşı koymaya çalışır. devamı

Sevgililer Günü için farklı hediye önerileri

Sevgililer Günü yaklaşınca çoğu kişide telaşlı bir hediye arayışı başlar. Çikolata, çiçek, parfüm, mücevher - doğru hediyeyi bulmanın stresini hemen hemen herkes hayatının bir noktasında yaşamıştır. Bu sene Sevgililer Gününüzün çok özel geçmesi için size birkaç hediye önerimiz var. devamı

Romantik erkek olmak düşündüğünüzden daha kolay

Ciddi bir ilişkide veya evlilik içerisinde romantik olabilmek göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir ve adeta iki insanı bir arada tutan tutkal gibidir. devamı

 
yukarı