Sevgilinizin sizden sıkılmasına izin vermeyin

Bazen ilişkimizde huzursuzluğa sebep olmamak adına rahatsız olduğumuz davranışları alttan alır, ses çıkarmayız. Fakat bazen de aşık olmanın verdiği mutluluk ve heyecan içerisinde kendimizi çok fazla sevgilimize endeksleriz ve bu uzun vadede ilişkimize zarar verir. Özellikle ilişkimizin ilerleyen dönemlerinde bazı davranış şekilleri iyice kemikleşir ve ilişkimizdeki heyecan gitgide azalır. İlişkinizdeki heyecan ilk günkü gibi kalması için Çift uzmanlarımızın size 3 basit ama etkili tavsiyesi var.

1. Düşüncelerinize sadık kalın ve fikir sahibi olun
Sevgilinizin fikirlerine katılmamayı ilişkiniz için bir tehlike olarak algılayabilirsiniz. Çoğu insan, daima aynı bakış açılarına ve fikirlere sahip olmanın mutlu bir ilişkinin formülü olduğunu düşünür. Tabiiki her zaman karşı fikirler savunmak uzun vadede huzursuzluğa yol açabilir. Fakat gerçekten farklı düşündüğünüz konularda fikirlerinizi savunmanız ve herşeye evet dememeniz, sizi seven ve düşüncelerinize önem veren insanın saygısını kazanacaktır ve ilişkinizi güçlendirecektir. Fakat fikirlerinizi savunurken karşınızdaki insana kendisini aptal gibi hissettirmemelisiniz ve onun da düşüncelerini dile getirmesine fırsat tanımalısınız. Bu şekilde davranmanız, aranızdaki bağın güçlenmesini ve ilişkinizde her zaman konuşulacak birşeyler olmasını sağlayacaktır.

2. Kendinize ait bir hayatınız olsun
Her insan farklıdır: kimi insanın kendi alanına ihtiyacı vardır, kimi insan ise sevgilisiyle ne kadar çok zaman geçirse sıkılmaz. Beraber olduğumuz insanla ortak hobiler paylaşmak ve birlikte zaman geçirmek son derece önemlidir, fakat bu kendinize ait bir hayatınızın olmayacağı anlamına gelmez. Her dakika birlikte olmak uzun vadede ilişkinize zarar verebilir. Çünkü konuşacağınız konular azalır ve birbirinizden sıkılabilirsiniz. Bunun aksine özel bir dünyası, farklı ilgi alanları ve kendi başına yapabildiği aktivitelere sahip olan bir partnere her zaman daha fazla ilgili duyulur. Haftada bir kaç gün sevgilinizden ayrı program yapın ve birlikte gitme seçeneğini sunmayın. Bu şekilde sevgilinize, ona muhtaç olmadığınızı gösterirsiniz ve kendi programınız olan günlerin dışındaki günlerde kendisiyle zaman geçirmeniz ilişkinizi güçlendirir.

3. Sevgilinizi sürekli aramayın
Özellikle kadınlar sürekli sevgililerini aramaktan ve gün içerisinde olan biten herşeyi anında paylaşmaktan alıkoyamaz kendini zaman zaman. Sevgilinizi sürekli aramanız onun sizden sıkılmasına ve ona muhtaç olduğunuzu düşünmesine sebep olabilir. Bu yüzden sürekli arayıp herşeyin yolunda gittiğinden emin olmaya çalışmak yerine belli aralıklarla telefonu elinizden bırakmakta fayda var. Sevgiliniz sizden bir süre haber almadığında ne yaptığınızı merak edecektir ve konuştuğunuzda aranızdaki diyalog çok daha ilginç ve keyifli olacaktır.


Bu davranışlar ve alışkanlıklar ilişkinizin hareketli ve dinamik kalmasına ve sevgilinizle birbirinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın ki ilişkimizi güçlendirmek ve sevgilimizle daha yakın olabilmek için davranışlarımızı zaman zaman gözden geçirip revize etmemiz uzun vadede bize huzurlu bir beraberlik olarak geri dönecektir.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Aile içerisinde kaçıncı sırada doğduğumuz ilişkilerimizi ne şekilde etkilediği

Ortanca çocukların daha sorunlu oldukları doğru mudur? İlk çocukların daha fazla sorumluluk sahibi, ancak aynı zamanda daha sinirli oldukları? Veya ailede en küçük çocuğun her zaman ailenin bebeği olduğu? devamı

Kadınlar erkeklerden ne ister?

Siz de "Şu kadınları bir türlü anlayamadım" diyen erkeklerden misiniz? O zaman size iyi bir haberimiz var: eÇift ekibi sizin için, kadınların uzun soluklu bir ilişkide beraber oldukları erkekten neler beklediklerini, okuması sadece 2 dakikanızı alacak bir listede özetledi. devamı

Bekarları evliliğe sürükleyen 4 tipik yanılgı

Eski bir klişe bize "cahillik mutluluktur" diyor. Bu bazı durumlar için geçerli olabilir, ancak konu ilişkilere gelince biraz sakıncalıdır, çünkü sonuç olarak ciddi ve uzun vadeli bir ilişki yaşıyorsanız beklentileriniz ve gelecekteki hayatınız hakkında olabildiğince net bir fikire sahip olmak istersiniz. devamı

 
yukarı