İlişkinize daha fazla emek harcaması için...

Bazen ilişkinizde elinizden gelen her şeyi yaptığınızı, ancak karşılığında beklediğinizi almadığınızı hissederseniz ve sevgilinizin, size daha fazla ilgi göstermesini arzularsınız. Kadınların çoğu bu şekilde tepki verir. Fakat bunun karşılığında erkeklerin çoğu bu çabalara karşı koymaya çalışır. Bir erkeğin, bir şeyleri yapmasını sağlamaya çalıştığınızda siz "ikna eden" olursunuz, erkek ise "karşı koyan". Sizin onu ikna etmeye çalışmanız onun buna karşı gelmesine sebep olacaktır çünkü kendi kararlarını vermek yerine birtakım şeylere zorlandığını hisseder. Beraber olduğunuz erkeğin ilişkinize daha fazla emek harcamasını istiyorsanız vereceğimiz bu 3 tavsiyeyi dikkate alın.


1. Onu dinleyin

Bir erkeğin duygularınıza ve ihtiyaçlarınıza saygı duyması için kendini güvende hissetmesi gerekir. Bunu sağlamanın en iyi yolu da anlattıklarına gerçek ilgi göstermenizdir. Erkekler de aynı kadınlar gibi düşüncelerine kulak verildiğini ve onlara saygı duyulduğunu hissetmek ister. Böyle olmadığında ise her gün biraz daha içine kapanırlar. Zor konulara bir "müzakere" hissiyle yaklaşın, onun da bu şekilde hissetmesi için kendine göre nedenleri olduğunu anlayın ve ikinizi de memnun edecek bir sonuca varma niyetiyle onu dinleyin. Erkeği bu şekilde dinlediğinizde duygularını size açma konusunda kendini rahat hissedecektir ve daha derin bir ilgiyle ihtiyaçlarınıza cevap vermeye çalışacaktır.


2. Onu eleştirmeyin

Huzurlu bir ilişki arzuluyorsanız erkekler hakkında bilmeniz gereken çok önemli bir şey vardır: erkekler ilişkide eleştirilmeye olumlu cevap vermezler. Bayanlar maalesef sıkça erkeği eleştirmek gibi bir hataya düşerler. Siz "Daha fazla romantik şeyler yapmalıyız" dersiniz, o büyük bir ihtimalle bundan "Berbat bir sevgilisin" anlar. Sonuç olarak en hafif eleştiri bile erkeğin kendini geri çekmesine ve ilişkinizi, kaçınılması gereken negatif bir yer olarak görmesine neden olabilir. Bir erkeği motive etmek için onu eleştirmekten daha efektif bir iletişim kurma yöntemi vardır, bu da takdirdir.


3. Takdir edin

Erkek davranışları ve yaptığı şeyler için saygı görmeyi arzular, ve bunu göstermenin en kolay yolu onu takdir etmektir. Sizi mutlu etmeye çalıştığı anları fark edin ve ona sık sık bunun için teşekkür edin. Hoşlandığınız en ufak detayları bile fark ettiğinizi gösterin. Sizi rahatsız eden şeylere konsantre olmak yerine hayatınıza kattığı şeylere yoğunlaşın. Yaptığı güzel şeyler için mutlu olun ve o sizin için daha fazlasını yapmak isteyecektir. Bir erkek hayatınıza artı kattığını hissetmediğinde size olan ilgisi azalır ve ilişkinize bağlı kalması onun için zorlaşır. Takdir, bir erkeğin sizin için hissettiği tutkuyu besler ve onu size bağlar. Ona, ihtiyacı olan takdiri göstermeye başlayın ve ilişkinizin derinleşeceğini göreceksiniz.


Dolayısıyla bir erkeği gerçek bir ilgiyle dinlediğinizde ve doğru yaptığı şeyler için takdir ettiğinizde bu erkek kendisini anlaşılmış, saygı duyulmuş ve önemsenmiş hissedecektir. Hayatınızda güzel bir fark yarattığını hissedecek ve ilişkinize kendinden daha çok şey katmak isteyecektir.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Kadınlar erkeklerden ne ister?

Siz de "Şu kadınları bir türlü anlayamadım" diyen erkeklerden misiniz? O zaman size iyi bir haberimiz var: eÇift ekibi sizin için, kadınların uzun soluklu bir ilişkide beraber oldukları erkekten neler beklediklerini, okuması sadece 2 dakikanızı alacak bir listede özetledi. devamı

Aile içerisinde kaçıncı sırada doğduğumuz ilişkilerimizi ne şekilde etkilediği

Ortanca çocukların daha sorunlu oldukları doğru mudur? İlk çocukların daha fazla sorumluluk sahibi, ancak aynı zamanda daha sinirli oldukları? Veya ailede en küçük çocuğun her zaman ailenin bebeği olduğu? devamı

İdeal evlilik veya beraberlik ve güven

Siyasetçiler, ünlüler ve sporcular, karıştıkları ihanet ve aldatma haberleriyle medyanın manşetlerinde yer almadıkları neredeyse bir gün geçmiyor. Ve bizler, gerek çevremizde duyduğumuz dedikodulardan dolayı, gerekse gazete veya tv kanalıyla her gün ister istemez haberdar ... devamı