Mutlu bir ilişki ararken erkeklerin yaptığı en tipik hatalar - 1. Bölüm

Mutlu bir ilişkide olmak her zaman sadece bayan tarafından arzulanan birşey değil. Günümüzde bir çok erkek, yoğun iş tempolarından kalan sınırlı zamanlarını huzurlu bir ilişkide geçirmek istiyor.
Yeni bir ilişkide ilk adımın erkek tarafından atılması bekleniyor. Fakat bunu yapmaya çalışırken zorluk çeken ve neyi nasıl yapacağını bilemeyen çok sayıda erkek var. eÇift uzmanlarımız, mutlu bir ilişki ararken erkeklerin en sık yaptığı hataları sizin için özetledi.


1. Hata: Abartılı bir şekilde ilgi göstermek

Bayanlar bir çok zaman sevgililerini "iyilik" derecesine göre seçmediklerini fark ettiniz mi? Hatta çevrenizde mutlaka, her seferinde hayırsız bir erkeğe denk gelen bir veya birden fazla bayan arkadaşınız vardır. Ve bu bayan arkadaşlarınız nedense hiç bir zaman size ilgi duymaz. Bunun nedeni basit, çünkü kadınlar seçimlerini çoğu zaman içgüdüsel bir çekime göre yaparlar. Ve iyi biri olmak maalesef bu içgüdüsel çekimi etkilemiyor. Bu size mantıksız gelebilir, fakat durumu kabul edip, size sadece "çok iyi biri" gözüyle bakan birine zamanınızı harcamak yerine sizi tüm hisleriyle çekici bulan birine konsantre olmak güzel bir ilişkiye giden yolda ilk adımdır.

2. Hata: Onu sizi sevdiğine ikna etmeye çalışmak

Çoğu erkek, çok hoşlandıkları fakat kendileriyle ilgilenmeyen bir bayanla karşı karşıya kaldığında bu bayanı farklı hissetmesi için "ikna" etmeye çalışır. Bu konuda gerçekçi olmak ve beğendiğiniz kadının hislerinin büyük bir ihtimalle hiçbir zaman değişmeyeceğini kabul etmek gerekir. Unutmayın ki aşk, mantığın ötesinde bir yerdedir. Yalvarmanın ve ısrar etmenin bir anlamı yok. Zamanınızı boşa harcamayın ve kendinize, değerinizi anlayacak bir bayan bulun.

3. Hata: Sürekli onay beklemek

Bazı erkekler bir bayanın beğenisini veya takdirini kazanmak için sürekli onay peşinde olurlar. Fakat unutmayın ki bayanlar çoğu zaman kendilerini bu şekilde beğendirmeye çalışan erkeklerden hoşlanmazlar, çünkü bu düşük bir özdeğer olarak algılanır. Tabiiki bir bayanın beğenisini kazanmak için ona kötü davranmanız gerekmiyor. Fakat kadına iyi davranmanın, her zaman onun onayını veya izinini almaktan geçtiğini düşünüyorsanız bu düşüncenizi düzeltmenizi tavsiye ederiz.

4. Hata: Kadının sevgisini yiyecek ve hediyelerle satın almaya çalışmak

Şu durum size bir yerden tanıdık geliyor mu: Çok beğendiğiniz bir bayanı güzel bir akşam yemeğine davet ettiniz, ona hediyeler ve çiçekler aldınız ve sonunda bu bayan sizi, ona sizin yarınız kadar iyi davranmayan bir erkek için reddetti... Bir kadının gönlünü hediyelerle feth etmeye çalıştığınızda aslında şu mesajı verirsiniz: "Beni olduğum gibi seveceğini düşünmediğim için sevgini ve ilgini satın almaya çalışıyorum." Bu tabiiki bir bayanı hiçbir zaman yemeğe davet etmemelisiniz anlamına gelmiyor. Fakat bunu yaparken iyi niyetinizle, güven sorununuzu kompanse etmeye ve karşınızdaki insanı manipüle etmeye çalışmadığınızdan emin olun.

5. Hata: Duygularınızı erken paylaşmak

Bu da erkeklerin sıkça düştüğü bir hatadır. Bazı erkekler, bir bayanın etrafında her zaman o veya bu şekilde kendisiyle ilgilenen bir takım erkekler olduğunun farkında olmaz. Kadınlar ise genelde ne istediklerini çok iyi bilirler. Bir erkeğin daha ilk veya ikinci buluşmada kendisine deliler gibi aşık olduğunu itiraf etmesi bu kadını hızlı bir şekilde erkekten uzaklaştırır. Çünkü böyle bir itiraf, diğer erkeklerden hiç bir farkınız olmadığını, hatta duygularınıza hakim olmakta zorluk çektiğinizi düşünmensine sebep olacaktır. Bu yüzden duygularınızı paylaşma konusunda aceleci davranmayın.

2. Bölümü okumak için tıklayın

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

İlk buluşma ve bayanların en sık düştüğü tuzaklar

Partner arama sitesinde hoş bir beyle tanıştınız ve ilk buluşmanızı iple çekiyorsunuz. Özellikle bayanlar böyle bir buluşmanın öncesinde ne giyeceklerini ve nasıl görünmek istediklerini iyice düşünür ve bu gün için itina ile hazırlanır. Buluşmanızın başarılı geçmesi için ve bazı tipik tuzaklara düşmemek için ... devamı

Arkadaş sitesi üzerinden tanıştığınız biriyle ilk telefon görüşmesi

Ciddi arkadaşlık sitesinde yeni tanıştığımız biriyle ilk telefon görüşmemizi yaparken hepimiz heyecanlanırız biraz. İsterseniz aşağıdaki tavsiyelerimize bir göz atın. Bu basit tavsiyeler, ilk telefon görüşmenizin başarılı geçmesi için mutlaka yardımcı olacaktır. devamı

İlk buluşmada açılmaması gereken 5 sinir bozucu sohbet konusu

İlk buluşmamızda her zaman kimya ve hoş bir sohbet arasında güzel bir denge tutturmaya çalışırız. Buluşmanızın başarılı geçmesi için açılmaması gereken bazı tipik sohbet konularını sizin için özetledik. devamı

 
yukarı