Evlenme Kanalı

Yeni evlenme kanalı evlilik sitesi

İlk kurulan tv kanalından sonra Türk televizyonlarının çoklu kanal dönemine geçmesiyle bir çok ulusal ve yerel kanallar kurulmuştur. Bu kanalların içinde de bir çok tematik diye adlandırdığımız özel konulu kanalların sayısıda her geçen gün hızla artmaktadır. Türk toplumunun hızla değişen dünyaya ayak uydurması ve dünyada ki her şeyin artık özel tüketime dönmesiyle rakiplerinden farklı bir ürün yaratma çabasıyla çoğaldığını söylemek gerekir. Dünya artık çok farklı iletişimin bugün geldiği nokta ise bizi iyice hızlandırdı ve akışına yetişemez olduk.

Tüm bu gelişmelerin içinde artık özel kanallarında kendi içinde konulu olmasından kaynaklanan evlenme kanalları mevcuttur. Sanal alemde de yaşanan ikili ilişkiler adına kurulan evlilik sitelerine yeni bir segment gelmiş ve bu kanallar doğmuştur. Sosyal statü farklılığı ve sosyal durumlarının bilincinde olan kişiler olarak, artık her birey kendine özgü eş seçme ayrıcalığına sahip olmak istiyorlar. Bu da kuşkusuz spontane bir tanışma veya tanıştırılmadan çok, evlilik siteleri ve evlilik kanalı ile tercih ediliyor. Ancak bu yöntem ve yolla bulunmaya çalışılan eş adayları internetten çok daha fazla dikkat etmelidirler. Çünkü internette bazı evlilik sitelerindeki güvenlik televizyondaki evlilik kanallarından çok daha yüksek boyutlardadır.

Evlilik ve hayatı biriyle paylaşma ihtiyacı dünya kurulduğundan bu yana en büyük ve en temel ihtiyaçlardan biridir. Bu nedenle de bu yöntemler asla yadırganamaz ve tercih edilebilir bir hal almıştır. Evlilik kanalı dışında evlilik ile iligili yapılan programlarda oldukça rövaçda ve talepler de oldukça fazladır. Bu da gelinen bu noktada gösteriyorki artık  kişiler gittikçe daha asosyal bir ortam içine sürükleniyorlar.

Türk toplumu olarak evlilik kurumuna olan inancımız sayesinde, yaşanılan bu asosyalleşmenin içerisinde birde  aile olma baskısı eklendiğinde evlenme kanalı ve evlilik siteleri bizler için vazgeçilmez bir yardımcı haline gelmişlerdir. Ancak tüm bu kolaylıkların yanı sıra her zaman ne yapmak istediğini bilen bireyler olarak yaşamalı ve aradığımız eş özelliklerinin kendimize ve hayatımıza olan uygunluğunu iyi irdelemeliyiz.