Boşanma Sonrası Evlenme

Boşanma sonrası evlenme cümlesini anlatmak ve anlamak için önce evliliği ve gereklerini iyi bilmek gerekir. Evlilik, sıcak bir yuva, bir aile olmanın en güzel ve en kutsal yoludur. Evlilik, birlikte bir hayat paylaşmak ama  en önemliside  aitlik hissinin başka bir boyutudur. Evliliği, elbetteki yaşı ve olgunluluğu, vakti gelen her birey yaşayacaktır.

Boşanma sonrası evlenme doğal bir süreçtir

Tabiki evliliğin sorumluluğunu ve bilincini anlayacak her birey yaşayacaktır. Ancak bazen bazı durumlarda beklide istem dışı karşılaştığımız bir gerçek olan boşanma ve boşanma sonrasında evlenme olarak karşımızada çıkabilir.

Evlenmek ne kadar doğalsa boşanmakda o kadar üzücü ama doğal bir süreçtir. Evlenip boşandıktan sonra evlenmek korkulacak bir durum değildir. Cesaret kırılması yaşanılabilir ama bu aşılmayacak bir durum olmamalıdır. Çünkü hayat bize hep ikinci şans verir ve bizler bu şansları kullanmakla hükümlüyüzdür.

Evlilik bize hayatı öğreten, olgunlaştıran ve hayatı bize yeniden ve baştan yazı yazmayı öğretir gibi öğreten kutsal bir kurumdur. Boşanma sonrası evlenme yaşayan bir çok çiftin yaşadığı, yeni bir evliliğe gidene kadar korkulu zamanlar yaşadığı bilinen bir gerçek.

Boşanma sonrası evlenme yaşayacak kişiler geriye dönüp tecrübelerini gözden geçirmeli

Piskolojik danışmanlara göre boşanma sonrası evlenme yaşayacak kişilerin önce geriye dönüp, varsa hatalarını iyi gözden geçirmeli ve kaynağını bulup tamir etmeleri gerekliliğini savunur. Böylelikle kişiler daha sonraki evliliklerinde aynı hataları yapmayacak ve daha mutlu bir berabertlik yakalama şansına sahip olacaklardır.

Bunun yanı sıra elbette, evliliğin güzel taraflarını görerek sevgi, saygı ve güven birlikteliği içinde her zaman karşımızdaki bireylerle empati yapmakda ilişkiye güç ve sağlamlık katacaktır. Çünkü her boşanma yeniden bir hüsran ve mutsuzluk anlamına gelmediği gibi aksine yeniden bir evlilik yapmak için daha kararlı bir yol çizebilmeyi kazandırmalıdır. Önce başarma hissi için sonra kendi geleceğimiz ve paylaşımlarımız için boşanma sonrası evlenmekten korkmamalıyız. Yeniden evlenmek her birey için mutluluğu yakalama duygusu vermelidir.