Boşandıktan Sonra Evlenme

Boşanmak, özellikle son yıllarda artarak büyüyen ve bir çok çiftin başına gelen en trajik ve en istenmeyen durumlardan bir tanesi olarak çok sıkça  karşımıza çıkan bir olaydır. Yuva kurup evlenmek nasıl ki doğalsa boşanmakta üzücü ama son derece doğal bir durumdur.

Boşandıktan sonra evlenme tecrübesi hayatın içinde bir kavram

Boşanmak aynı zamanda bir sosyal statü değişikliği olarak da kabul edilebilir. İlişkilerin yozlaşması ve değerlerin yavaş yavaş kaybolmaya yüz tutması boşanmanın zemini en çok hazırlayan unsurlardır. Ayrıca ekonomik sıkıntılar ve eşlerin birbirlerini tanımadan evlenmeside bu unsurların en başında sayılabilir. Fakat elbetteki boşanmak hayatın sonu değildir. Her birey yeni bir şansı hak eder. Asıl olan yeni gelen şansı iyi kullanmak ve değerini bilebilmekte saklıdır.

İşte boşandıktan sonra evlenme kavramıda iyi bilerek, özümseyerek yapılması gereken bir atılımdır. Bugün pek çok çift boşandıktan sonra evlenip yeni bir yuva sıcaklığını yakalıyorlar. Hatta ilk evliliklerinde yaptıkları hataları tekrar etmeden çok daha mutlu bir evlilik yaşıyorlar.

Evlilik her bireyin tatmak istediği ve içerisinde mutlu olacağını düşündüğü bir kurum ve durumdur. Evlilik bir defrete atılan imzadan ve sosyal durumun değişmesinden ibaret değildir.

Boşandıktan sonra evlenme yaşamakta son derece doğal

Evlilik biz olmanın ve hayatı daha sağlam basarak yaşamanın, fedakarlığın öznesidir, tek anlamıdır. Bu yüzden, boşandıktan sonra evlenme yaşamakta son derece doğal ve hayatın içinde bir kavram. Bu durumu cesaretle karşılayan ve yaşayan bir çok çift ilk evliliklerin hatalarını ikinci evliliklerinde yapmadıklarını ve hatta yanlış olsada ilk evliliklerinin bir alıştırma olduğunu düşünür hale bile gelmiştir.

Ancak, bir o kadarda boşandıktan sonra evlenmeye sıcak bakamayan pek çok çift var çünkü aynı şeyleri yaşamak korkusu çok baskın bir korkudur.Gerekli olansa bu durumu onların aşmalarını sağlayacak doğru insanlarla karşılaşmaları ve bunu keşif etmeleridir.

Hayatta yapılan her yanlış sizi doğruya daha çok yaklaştıracaktır, boşandıktan sonra evlenmekte sizi yanlıştan sonra doğruya götüren bir durum olabilir, yeterki kişiler içinde oldukları hayatın anlamını ve mutlu olabilmenin yolunu bilsinler.