Arkadaş arayan bayan

Arkadaşlık ve dostluk üzerine yazılan özlü sözler esasen arkadaşlığın ne kadar kıymetli ve bulması zor bir hediye olduğunu anlatıyor. Albert Camus’nün arkadaşlık üzerine söylediği “Önümden gitme seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim.

Arkadaş arayan bayan için tüyolar

Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal,” sözü çok anlamlı. Dolayısıyla arkadaş arayan bayan veya baylar, hep o doğru insanı ararlar. Hayatlarına huzur getirecek, sohbet edebilecekleri ve gerektiğinde onu hep yanında bulabilecek bir arkadaş veya sevgilidir aranan. Hayatın entrikalarından ve gereksiz yükünden biraz olsun sıyrılabilecekleri güvenli bir limandır arkadaş arayan bayan için önemli olan. Her hangi biri değildir aradığı insan.

Arkadaş arayan bayan ne aradığını iyi bilir. Karşısındaki insanın bir eş veya sevgiliden daha fazlası olmasını ister. Hayatın iniş çıkışlarını birlikte göğüsleyecek ve her daim yanında olacak bir insandır aradığı. Dolayısıyla bu yüksek bir beklenti olmamakla beraber günümüz toplumuna baktığımızda ne yazık ki kolay da değildir. Çeşitli nedenlerden dolayı toplumsal bir korku ve güven eksikliği yaşanmaktadır.

Şüpheli bakışlar, acabalar, nedenler ve niçinler belki de birbirine uyumlu iki insanın en büyük handikabı. İlişkiler pamuk ipliğine bağlı. Büyük sözlerle başlayan bir beraberlik bir dostluk bir de bakmışsınız bitmiş. Ve kimse ardına dönüp bakmadan gitmiş. Esasında bu beklendik bir durum. Daha bir araya gelmeden önce her iki taraf bilir ki, bu tanışma, bu beraberlik veya bu arkadaşlık bir yere kadar.

Artık orası nereyse, gün gelince öğrenilecektir. Hal böyle olunca arkadaş arayan bayan ve baylar ister istemez bu ilişki için bu kadar yatırıma gerek var mı ya da bu kadar enerjiye değer mi sorusuyla uğraşıyorlar. Hayatı akışına bırakmanın belki de daha iyi bir sonuç getireceğini genelde sistem dışı bırakıyorlar.

Arkadaş arayan bayan sevdiğinden ne bekler?

Balzac’ın da söylediği gibi, gerçek dostluklar, hesapsız kurulur. Hayatın akışında oluşur, hayatın akışında gelişir. Çıkarsız ve sadedir. Besleyicidir bu yüzden. Hem ruhun gıdasını verir, hem de hayatın içinde iyi bir duruş yansıtır. Gözler gülümser. Hayat çevresindeki doğru insanlarla anlamlaşır.

İşte arkadaş arayan bayan bir ilişkiden bunu bekler. Arkadaş arayan bayan samimiyet ve içtenlik bekler. Arkadaşlığın özü de budur esasen. İlişkiler, sevgililer, beraberlikler, tüm bunlar belki günün birinde bitecektir. Ancak gerçek arkadaş, gerçek dost bu ayrılıkların ardından birlikte baktığı insan olacaktır. Acısını, derdini, tasasını paylaşırken bir yandan da yeniden yeşermesi için ona güç ve enerji verecektir. Arkadaş arayan bayan yalnızlıktan şikâyetçi değildir.

Sahte yüzlerden ve sanal hayattan bunalmıştır. Güven, sadakat, samimiyet, sıcaklık ve gerçekliktir aradığı. Arkadaş arayan bayan için arkadaşlığın temeli ortak yanların uyumu üzerine kuruludur. Çünkü bilir ki, gerçek başarı uyum üzerine kuruludur. Bu yüzden de arkadaş arayan bayan kolay kolay arkadaş da olmaz.