Kocaeli Evlilik Sitesi

Kocaeli Evlilik Sitesi

Bu gün ileri düzeyde bir sanayi ve endüstri kenti olan Kocaeli ve civarında M.Ö. 3000’den itibaren insanların yaşamakta olduğu görülmektedir. Günümüze kadar devamlı iskân edilmiş olan Kocaeli’ne ait ilk deliller M.Û. 12. yy’a kadar dayanmaktadır.

Kocaeli Evlilik yapmak isteyen çiftlere iş imkanı sağlayan bir il

Bu tarihlerde Frigler bölgeyi ellerinde tutmuş, ardından Yunanistan’ın Megara şehrinden kendilerine yeni bir yer aramak için yola çıkan göçmen bir grup, şimdiki Başiskele mevkiinde Astakoz adını verdikleri şehri kurmuştur. Trakia kralı Lysimakhos’un Astakoz’u tahrip etmesiyle bu günkü Kocaeli’nin üzerinde bulunduğu yamaçlara Nikomedia adında yeni bir şehir kurulur.

Giderek yükselen Bitinya Krallığı’nın merkezi Nikomedia, büyük Helenistik şehir olur ve M.Ö. 91–94 yıllarında Romalılara bağışlanır. M.S. 284 yılında imparator Diokletionus tarafından yeniden başkent yapılır ve 11. yy.’ın son çeyreğinde Selçuklular tarafından fethedilir. I. Haçlı Seferinde geri alınan Nikomedia, bir süre Latinlerin işgalinde kaldıktan sonra tekrar Selçuklulara geçer.

Kocaeli evlilik kurumunun oluşabilmesini olumlu bir şekilde etkiliyor

Globalleşen dünyamızda hayatın çok daha hızlı akmasıyla beraber insanlar çok daha yorgun ve bu nedenden dolayı yanlarında destek ve hayat arkadaşı aramaktadırlar.

Sanayi ve kalkınma bölgesi olarak adını sıkça duyduğumuz Kocaeli hem düzenli bir şehir olması hem de ekonomik açıdan rahat bir şehir olması nedeniyle bir çok kişinin yaşamak için tercih ettiği bir bölgedir ve evlilik yapacak çiftlere iş imkanı sağlayan bir yerdir.

İnsan nüfusunun gittikçe arttığı Kocaeli’de iş ve ekonomik imkanlara sahip olmakla birlikte sosyalleşme de atmaktdır ve bu evlilik kurumunun oluşabilmesini olumlu bir şekilde etkiliyor. Kocaeli’de evlilik öncesi birlikteliklerin kurulduğu yerler iş ve okul sonrası ortamlardan oluşuyor.

Bu gibi gelişmiş ve ekonomik açıdan rahat şehirlerde evliliğin, diğer illerimize ve bölgelerimize kıyaslayarak daha kolay ve keyifli olduğunu söylemek mümkündür.