Kırklareli Evlilik Sitesi

Kırklareli Evlilik Sitesi

Kırklareli küçük ve şirin bir şehir olarak bilinse de tarihi zenginlikleri büyüktür. Antik dönem, Orta Çağ, Bizans ve Osmanlı kültürünü görebileceğiniz birçok eserlerin bulunduğu bir yerdir. Aynı zamanda su sporları, kamping ve karavan, av ve doğa ilgilileri için ideal bir turizm seçeneği olmaktadır.

İdeal bir merkez Kırklareli Evlilik Sitesi

Şehir gelen ziyaretçilere ilk olarak açık ve pozitif havasıyla olumlu izlenim bırakmayı başarır. İnsanları da şehrin olumlu havasından etkilenmiştir, kibar ve medeni insanlardır.

Kırklareli küçük bir şehirdir fakat yine de birçok insanın tercih ettiği İstasyon Caddesi kalabalığıyla dikkat çekmektedir. İstasyon caddesinde her yaştan insanla karşılaşmak mümkündür. 7’den 70’e herkes buraya gelmektedir. İstasyon Caddesindeki çay bahçeleri özellikle hava güzelse dolup taşmaktadır.

Gençler burada tanışmıştır. Kimileri iyi arkadaş olmuştur ama kimileri de hayat arkadaşlarını bulmuştur. Bu güzel tanışmalar evlilikle sonuçlanmıştır. Ayrıca bu tür çay bahçeleri evlilik töreni için küçük olsa da küçük kutlamalar için ideal bir mekândır.

Kırklareli Evlilik ve İstasyon Caddesinin üzüm bağları

Kırklareli’nin kendine özgü bir içeceği bulunmaktadır. Hatta Atatürk Kırklareli’ni ziyaret ettiği vakit buradaki bağlardan Kırklareli’ne has içki yapılabileceği fikrini söylemiştir. Bu özel içeceğe "Hardaliye" denmektedir.

Bu içeceğin yanı sıra süt ve süt ürünleri de Kırklareli’nin özel tatları arasında yer almaktadır. Hayvancılığın bol olduğu bu kentte süt tüketimi de fazladır, peynir tüketimi de. Özellikle peynirin lezzetine doymak mümkün değildir.

Kırklareli’ne geldiğinizde burada sevgilinizle veya evli iseniz eşinizle birlikte et yemeden geri dönmek büyük kayıp olacaktır. Köftesi ve eti son derece lezzetli olup özel bir sunumla servis edilmektedir.

Evlilikte de olduğu gibi, bazen acı bazen tatlı geçer günler. Siz de damak tadınıza göre ister acılı ister tatlı biber salçasıyla güzel bir köfte menüsü deneyebilirsiniz.