Isparta Evlilik Sitesi

Isparta Evlilik Sitesi

Isparta, Akdeniz Bölgesi Göller Yöresinde yer almaktadır. Konya, Burdur, Antalya ve Afyon illeriyle çevrili olan Isparta’da bulunan en yüksek dağ 2892 metre olup güneydoğuda bulunan Dedegöl Dağı’dır. İlin en büyük gölü ise Türkiye’nin 4. büyük gölü olan Eğirdir Gölü’dür. Isparta’da yazları sıcak ve kurak geçer, kışları ise soğuk ve yağmurludur.

Isparta Evlilik Sitesi ve Sazan Dolması

Isparta’da mutfak lezzetleri arasında yörenin geleneksel tandır kebabı yer almaktadır. Ayrıca Sazan Dolması da mutlaka tadılması gereken bir lezzettir. Isparta’da geleneksel alışveriş yapma şansı olduğu kadar modern alışveriş merkezleri de bulunmaktadır.

Gül ürünleri ve el dokuma halıları her zevke hitap edebilecek dizaynda olup, her zaman bulunmaktadır. Yalvaç ilçesinde turistik ve hediyelik eşya olarak deri ve keçe eşyaları ve el sanat ürünleri satılmaktadır.

Isparta Evlilik teklifi gülleriyle yapılır

Isparta güllerinin kokusu ve rengi ayrı bir güzelliktedir. Aşkı, sevgiyi, saygıyı ve güzelliği simgeleyen bir bitkidir. Isparta gülünün eskilere giden bir tarihi olsa da çok köklü bir tarihi yoktur aslında. Gülü Isparta’ya ilk getiren isim ise İsmail Efendi’dir.

İsmail Efendi girişimci ve yenilikçi bir ruha sahip, aynı zamanda hırslı ve çalışkan bir kişilikti. Isparta’da ne ekilir ne biçilir, nasıl bir ticaret yapılır düşünceleri onu oldukça meşgul etmeye başladığı sıralarda komşu illere geziye gitmiştir. Burada güller ekildiğini ve iyi kazanç sağladığını fark ettiğinde bu işin kendi memleketi olan Isparta’da da yapılabileceğinden emin olmuştur.

Zorlu ve sabırla geçen yılların ardından emeğinin karşılığını almıştır. Gül çiçekleri artık herkesin hayatında ayrı bir anlama sahiptir. Evlilik teklifi bir gül eşliğinde yapılır, sevgiler güllerle ifade edilir. Evleneceğiniz kıza onu ne kadar sevdiğinizi, ona en sevdiği renklerdeki gülleri alarak göstermek, her iki tarafı da mutlu eden bir jesttir.