Bingöl Evlilik Sitesi

Bingöl Evlilik Sitesi

Evlilik, hayata düzen getiren ve birçok alanda kolaylık sağlayan bir kurumdur. Evlilik belli bir süre sonra rutin ve monoton bir hayata dönüşebilir ki bunun böyle olmaması evli olanların kendi elinde. Bu nedenle ilişkiyi dinamik ve renkli kılmak için hiç de uzaklara gitmek gerekmiyor.

Evlilik Bingöl – Güneşin doğuşu burada izlenir

Eşsiz bir manzara yaşamak için Bingöl ili alternatif bir seçenek sunuyor. Her sene 15 Temmuz – 15 Ağustos ayları arasında yakalaması mümkün olan bu şöleni görmek için mutlaka bir kere olsun Bingöl’e gelip, 3250 metre yükseklikte Bingöl dağlarının Kale Tepesinden güneşin etrafa saçtığı ışıltılarla heyecan yaşayın.

Şekilden şekillere bürünen ve kırmızıdan siyah koyu renklere kadar renk değiştiren bir güneş şölenini fotoğraf çekimlerinizle ölümsüzleştirebilirsiniz. Evlilik hayatının ilgiye, emeğe ve sevgiye her zaman ihtiyaç duyduğunu bilmek ve sevgiyi öğrenilmesi gerekli olan bir sanat gibi algılamak ve evlikte olsun diğer ilişkilerde olsun daima özverili olmak, her zaman iyi bir yatırım olarak geri dönecektir.

Ab-i Hayat veya cennet suyu ile şifa mümkün – Evlilik Sitesi

Birçok medeniyetlerin etkisi altında kalan Bingöl ilimiz aynı zamanda tarihi dokusu ve mimarisiyle gezip görülmeye değer bir yer. Evliya Çelebi’nin bile Seyahatnamesinde kaleme aldığı mucizevi sudan faydalanmak için bile olsa Bingöl’e gidilebilir.

Rivayete göre Büyük İskender vücudundaki derin yaralar ve ağrılar içindeyken Ab-i Hayat denilen suyu aramaya karar verir. Bu suyu Bingöl’de bulur ve dertlerine deva olduğunu görür. Bu suya ise Cennet suyu anlamına gelen Çapakçur adını verir. Çapakçur kalesini de bu nehrin hemen kenarına yaptırır. Öyle ki doğal güzellikler ve harikalar insanları hep cezbetmeyi başarmıştır.