Balıkesir Evlilik Sitesi

Balıkesir Evlilik Sitesi

Balıkesir’de bulunan ve çevresinde yer alan pek çok höyük, mağra ve düz yerleşim alanlarında yapılan araştırmalar sonucu bu topraklara MÖ 8000-3000 yılları arasında yerleşildiği ve hayatın başladığı ortaya çıkmıştır.

Kültürü ve aile değerleri ile Balıkesir Evlilik

Agiros şu anki Balıkesir çevresinde ilk defa adı geçen şehirdir. 1361 yılında Osmanlı İmparotorluğu tarafından alınmıştır. Balıkesir şehir halkı etnik köken olarak Manav, Yörük, Çepni ve Muhacir etnik kökenlerden gelmektedir. Balıkesir’de 1897’de meydana gelen büyük bir deprem, 1950’de ise büyük bir yangın felaketi yaşamıştır.

Gerçekten çok hoşlandığınız bir beyle tanıştınız ve kendinizi onunla beraber ciddi bir ilişkide görebiliyorsunuz. İşte bu yüzden ne kadar iyi olduğunuzu göstermeniz gerekir, değil mi? Aslında, hayır. Hiçbir şey yapmanız gerekmemektedir. Sadece olduğunuz gibi olmanız yeterlidir. Ne yaptığınızdan çok , ne olduğunuz önemli.

Balıkesir Evlilik: Eş bulma konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar

Genellikle tam tersi olarak elimizden gelen her şeyi yaparız. Bazen istemediğimiz şeylere bile evet demek zorunda kalırız. Hâlbuki bir erkeği ya da bir kadını âşık olması için ikna edemeyiz. Fakat onun kendi kalbine ulaşmasını sağlayabiliriz.

Kendimizi değiştirmeye çalışmak, olmadığımız gibi davranmak, karşımızdakinin ideali olmaya çalışmak uzun dönemde çok faydalı gözükmüyor. Çünkü hepimiz duyuyoruz ki her kadın ve her erkek ilişkinin ilk senelerinden sonra birbirinin değiştiğini söyler. Ya da daha klasiği ve klişe olanı evliliğin insanları nasıl değiştirdiği hep konuşulur.

Acaba yeni evlilik midir insanları değiştiren? Evlilik değil aslında. Evlendikten sonra eşlerin gerçekte nasıl olduklarını göstermesidir. Aslında insanlar değişmiyor, sadece nasıl oldukları ortaya çıkıyor. Bu yüzden evlilik öncesi birbirimizi iyi tanımalı ve ona göre eş seçmeliyiz. Aile değerlerine sadık olan Balıkesir evlilik konusuna bütün kültür geçişleri boyunca önem vermiştir.