Pembe gözlüklerinizi çıkarın

Özellikle ilişkimizin ilk haftalarında yeni sevgilimizin bazı davranışlarını görmezden gelmeye pek bir hevesli oluruz. Fakat zaman geçtikçe ve yeni sevgilimizi daha iyi tanıdıkça rahatsız olduğumuz bazı özellikler gözümüze batmaya başlar ve ilişkimizin bu noktasında neleri kabullenebileceğimize karar vermeye çalışırız. Siz de şu an benzer bir durumdaysanız yazdıklarımız size büyük bir ihtimalle yardımcı olacaktır.


Eski sevgili veya eş hala hayatından çıkmadıysa

Bu her zaman kötü birşey anlamına gelmek zorunda değil. Özellikle boşanıp tekrar evlenme sonrasında beraber olduğunuz insanın önceki ilişkisinden çocuğu varsa eski partner genelde tümüyle sevgilinizin hayatından çıkmaz. Fakat önceki ilişkisinden çocuğu yoksa ve buna rağmen eski sevgili sürekli gündemde kalmayı başarıyorsa burada bir sorun olabilir. Bazı insanlar eski sevgilileriyle kontaklarını hiçbir zaman tamamen kesmez, fakat durumu anlayabilmek için kendinize şu soruları sormanızda fayda var: Yakınlık dereceleri nedir? Hangi ortamlarda veya hangi kanallar üzerinden görüşüyorlar? Sevgiliniz neden hala eski sevgilisiyle görüşme ihtiyacı hissediyor? Bazı eksikleri doldurduğu için mi?
Birlikte olduğunuz insan sizi gerçekten seviyorsa eski sevgilisinin ilgisine ihtiyacı olmayacaktır! İçinde bulunduğunuz durumu dikkatli bir şekilde gözden geçirin. Sevdiğiniz insanın eski sevgilisini hayatından çıkarmak istememesi, ilişkinizin zamanlaması yanlış olduğunu ve yeni bir ilişkiye henüz hazır olmadığının işareti olabilir.


Yalan söylüyorsa

Yalanla kast ettiğimiz, sevdiğimiz insanı kırmamak için zaman zaman kullanmak zorunda olduğumuz beyaz yalanlar değildir. Art niyetli ve bilinçli bir şekilde yanlış bir davranışı veya yapılan bir hatayı örtbas etmek için kullanılan yalanlardan bahsediyoruz. Nerede olduğuna veya görüştüğü insanlara dair ufak tefek yalanlar sizi alarma geçirmelidir. Çünkü sevgilinizin bu noktada yalan söylemesi, hemen olmasa bile büyük bir ihtimalle ileride gizlemesi gerekecek birşeyler olacağını gösterir bize. Bu yalanlar direkt olarak ilişkimizle ilgili değilse bile göz ardı edilecek bir durum da değildir. Çünkü dürüstlük bir ilişkinin zemenini oluşturur!


Çekinmeden başka insanlara bakıyorsa


Eğri oturup doğru konuşalım. Bu gezegende beraber olduğumuz insandan daha yakışıklı, daha güzel bir vücuda sahip veya daha çekici birileri her zaman olacaktır. İlişkiniz sağlamsa bir hemcinsiniz hakkında "Gerçekten güzel bir kadınmış..." diyebilmelisiniz. Fakat örneğin beraber olduğunuz erkek yanından geçen her kadının arkasından, ilk kez karşı cinsten birini görüyormuş gibi bakıyorsa bu işte bir anormallik var. Ve normal olmayan kesinlikle siz değilsiniz!
Sevgilinizden, sizi rencide etmeden veya kötü hissettirmeden başka kadınların güzelliğini veya bakımlılığını takdir etmesini beklemek en doğal hakkınızdır!


Kötü bir arkadaş çevresi varsa

Sevgilinizin tüm arkadaşlarını sevmek zorunda değilsiniz. Bu insanlar arasında her zaman sevdiğimiz ve iyi anlaştığınız insanlar da olacak, fazla hoşlanmadığınız insanlar da. Fakat beraber olduğunuz adamın bütün arkadaşları, sabahtan akşama kadar Playstation oynayan, partner chat yapan, içki içen veya eşlerini aldatan erkekler ve barlar ve kafelerden çıkmayan şımarık ve arsız bekar kızlarsa sevgiliniz de onlardan biri olabilir. Bu durumda kararınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Büyüklerimiz boşuna "Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim" dememiş. Sevgilinizin etrafı bir yığın deli ile çevriliyse sevgilinizin de en az onlar kadar deli olma ihtimali bir hayli yüksektir.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

İlişkinizde yeni vizyonlar ve aktif değişim

Çoğu çift ilişkilerinde süreklilik ve güven arıyor. İlişkileri çıkmaza girdiğinde ise pes etmek yerine aile ve çift terapisi üzerine uzmanlaşmış psikologların ve psikiyatrların yardımından faydalanan çiftlerin sayısı her geçen gün artıyor. Uzmanlara göre ilişkiniz için savaş vermek konusunda hiçbir zaman geç kalmış değilsiniz. devamı

Aile içerisinde kaçıncı sırada doğduğumuz ilişkilerimizi ne şekilde etkilediği

Ortanca çocukların daha sorunlu oldukları doğru mudur? İlk çocukların daha fazla sorumluluk sahibi, ancak aynı zamanda daha sinirli oldukları? Veya ailede en küçük çocuğun her zaman ailenin bebeği olduğu? devamı

Romantik erkek olmak düşündüğünüzden daha kolay

Ciddi bir ilişkide veya evlilik içerisinde romantik olabilmek göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir ve adeta iki insanı bir arada tutan tutkal gibidir. devamı