Derya (28)

Tabiki kısaca hikayemizi anlatayım. 2011 Ekim ayında sitenize üye oldum. birkaç kişi ile görüştükten sonra umudu kesip üyeliğimi dondurdum. sonra kasım ayı başında tekrardan aktif hale getirdim. Bu sırada üyelerinizden bir fransız erkek bana mesaj attı. bir arkadaş aradığını söyledi. açıkçası pek ciddiye almadım çünki kendisi bir fransız, Türkçe biliyor ve Türkiye’de yaşıyor ve burada bir Türk kızı arıyordu. bu biraz ütopik geldi bana ancak birkaç yazışmadan sonra kendisi ile görüşmeye karar verdim ancak o sadece bana arkadaş olabilir diye düşünüyordum.

O ise koskoca ülkede yapayanlız kalmış,kendi halinde, mütevazi bir öğretmendi. Türkçesi çok zayıf olduğu için ingilizce konuşuyorduk. Benimde yabancı dilimin iyi olması işime yaramıştı. ve 8 Kasım günü buluşmaya karar verdik. Birlikte akvaryumu gezdik o bana tatlı pişirip getirmişti:)) kalbimi fethetmeyi başardı bu şekilde, oldukça romantik ve nazik biriydi. Daha önce siteden tanışıp malesef çok hoş olmayan şeylerle karşılaştığım insanlara benzemiyordu, her şeyin iyi ve kötü yanları var malesef. ancak o avrupalı bir beyfendi olduğu kadar doğulu bir erkek kadar sahiplenici ve cesurdu. o gün onunla arkadaş olarak başladık ancak ben evlenmek istiyordum ve ciddi birini arıyordum.

Bunu ona söylediğimde çok mutlu oldu çünkü o da bir müslüman kızı ile evlenmek istiyordu. Aile sahibi olmak istiyor, Müslüman çocukları olmasını hayal ediyordu. Evet bana da sürpriz oldu ancak o benimle aynı inanca sahipti ki bu Türk aileleri için çok hassas bir konudur bilirsiniz. Ailem beni ona vermeyebilir di ancak şimdi böyle bir damadı nasıl kaçırabilirler ki:)) ilk anda kibarlığıyla, ona ısınan kalbim onun romantik ve düşünceli haline bakarak ona daha da ısınmaya başladı.

Biz daha anlamadan sevgili olmuştuk bile:)) ortak yönlerimiz çok fazla ancak farklılıklarımızda da anlayışımız herzaman ön planda olduğu için hep mutluyuz. Evlilik yolunda ilerliyoruz inşallah tüm arkadaşlarında doğru insanı bulmalarını diliyoruz.

Paylaş: