Avrupa'nın önde gelen yatırımcıları Elit İnternet A.Ş.'nin Türkiye'de kurduğu online startup şirketi eÇift'e ortak oldu

İstanbul, 19. Temmuz 2010

Elit İnternet A.Ş.'nin Türkiye'de kurduğu startup girişimi eÇift, önemli Avrupa'lı yatırım fonlarını ve melek yatırımcılarını arkasına alarak güçlendi. Aralık 2009'da Elit İnternet A.Ş. tarafından kurulmasından bu yana 500.000 kayıtlı üyeye ulaşan eÇift, ciddi ilişki ve evlilik arayan üyelere hizmet vermektedir.

Yeni yatırımcılar arasında

•    Borsaya kayıtlı Xing ve Nokia'ya satılan Plazes gibi şirketlerinin yatırımcıları olan İsviçreli BrainsToVentures AG,
•    Avrupa'nın önde gelen medya yatırım şirketlerinden biri olan Euro Serve Media GmbH,
•    Borsaya kayıtlı Xing ve Facebook gibi şirketlerinin yatırımcıları olan Berlin merkezli ECONA AG,
•    Bigpoint, Jamba ve Xing gibi girişimlerin finansal yönetim danışmanlığını üstlenen Corporate Finance Partners CFP & Founders Investments Funds,
•    Lead yatırımcı ve borsaya kayıtlı hotel.de AG'nin kurucusu Dr. Stefan Morschheuser ve
•    Lead yatırımcı, Holtzbrinck Ventures eski CEO'su ve Parship kurucusu Konstantin Urban

gibi önemli isimleri ve şirketleri saymak mümkündür.


eÇift, mutlu bir ilişki ve uzun vadeli bir beraberlik arzulayan kişilere hitap eden bir premium ciddi ilişki ve evlilik hizmetidir. eÇift'e kayıt olmak ücretsizdir, fakat bilimsel araştırmalara dayanan bir kişilik analiz testinin cevaplanması gerekmektedir. Oluşturulan kullanıcı profili sayesinde üyeye, yüksek uyumluluk gösterdiği potansiyel eşler önerilir. Şirketin geliri, 3 aydan başlayan ücretli Premium üyeliklerle sağlanmaktadır.

Dr. Stefan Morschheuser "eÇift kurucularıyla 2008 yılında Türkiye'ye yaptığımız bir yatırım gezisi çerçevesinde tanıştık" diyor. "Türkiye'nin internet pazarındaki gelişmeler bizi o dönem çok etkilemişti. Başarılı uluslararası bir ekiple çalışmaktan çok mutluyuz ve eÇift'in bu piyasa sektöründe kategori lideri olarak yerini alması için çok uygun şartların mevcut olduğunu düşünüyoruz.“

Şirketin 10 kişilik ekibinin başında csn.de, azubister, Vaybee! ve sevenload gibi, çok sayıda başarılı girişime imza atmış kurucu ortaklar ve yönetim kurulu üyeleri Tamer Kulmaç ve Akgün Kulmaç ve ayrıca online pazarlama uzmanı Janset Çelik gelmektedir. Firmanın merkezleri İstanbul ve Köln'de bulunmaktadır.

eÇift'in kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesi Tamer Kulmaç "eÇift ile başarılı bir işletme modelini Türkiye'ye yerleştirmek istiyoruz ve projelerimize yeni katılan yatırımcılarımızın bilgi ve tecrübelerinden faydalanma şansına sahip olduğumuza çok mutluyuz" diyor.


eÇift Hakkında:
Online ciddi ilişki ve evlilik sitesi eÇift, 2009 yılının Aralık ayında Türkiye'de kurulmuştur. Bilimsel araştırmalara dayanan detaylı bir kişilik analiz testi ve inovatif bir eşleştirme sistemi sayesinde uygun bir eş ve uzun vadeli, mutlu bir ilişki arayan insanlar eÇift'te birbirini buluyor. eÇift'in kurucuları, çok sayıda başarılı projeye imza atmış tecrübeli uluslararası girişimciler Tamer Kulmaç, Akgün Kulmaç ve online marketing uzmanı Janset Çelik'tir. Şirketin ofisleri İstanbul ve Köln'de bulunmaktadır.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş
Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş