3TS Fonundan Türkiye'nin lider Premium Ciddi İlişki Sitesi eCift.com'a yatırım

İstanbul, 30 Kasım 2011

Merkezi ve Doğu Avrupa'nın büyümeye yönelik sermaye yatırımcısı 3TS Capital Partners, Merkezi ve Doğu Avrupa'da Teknoloji Fonu S.C.A. SICAR fonunun, sektöründe pazar lideri olan Türkçe premium ciddi ilişki sitesi eÇift.com'un (“eÇift”) sahibi Elit Teknoloji Anonim Şirketi’ne, sermaye artışı yoluyla söz konusu girişimin azınlık hissesini satın alarak yatırım yaptığını bildirmekten mutluluk duymaktadır. Türkiye ile ilgilenen fonların fonu Istanbul Venture Capital Initiative (“iVCi”) bu işlemde 3TS Capital Partners ile ortak yatırım yapmaktadır. eÇift bu kapsamda yatırımcılardan 3 milyon Avro yeni öz kaynak alacaktır.

eÇift, 2009 yılında çok sayıda başarılı uluslararası projeye imza atmış girişimciler Tamer ve Akgün Kulmaç ve Janset Çelik tarafından, mutlu bir ilişki ve doğru eşi arayan kullanıcılara hizmet etmek amacıyla Türkiye'de kurulmuştur. 2010 yılında eÇift, b-to-v Partners AG, Parship.de kurucu ortaklarından Konstantin Urban ve Hotel.de kurucusu Stefan Morschheuser'in de aralarında bulunduğu melek yatırımcılar tarafından sermaye finansmanı almıştır. Güncel durumda eÇift, 1.5 milyonu geçen kayıtlı üyesi ve pozitif nakit akışı faaliyetleri ile Türkçe olarak hizmet veren lider premium ciddi ilişki ve evlilik platformu haline gelmiştir. Yapılan bu yeni yatırım, büyümenin hızlandırılması ve Şirket’in pazardaki lider konumunun güçlendirilmesi için kullanılacaktır.

3TS Cisco Büyüme Fonu olarak da bilinen Merkezi ve Doğu Avrupa'da Teknoloji Fonu S.C.A. SICAR, 2007 yılının Kasım ayında Cisco'nun ilk yatırımcı olarak yatırım yaptığı bir girişim sermayesi fonu olarak kurulmuştur. Fon, öncelikle Merkezi ve Doğu Avrupa'da teknoloji, medya ve komünikasyon şirketlerine büyüme sermayesi yatırımları yapmayı hedeflemektedir.

3TS Capital Partners ortaklarından Jozsef Köver, demecinde “eÇift, Türkiye'nin online pazarında henüz yeterince beslenmemiş bir sektörde sağlam, doğru yönetilen ve hızla büyüyen bir girişimdir. Bundan sonraki büyümesini desteklemekten mutluluk duyuyor ve şirketin devam eden başarısına güveniyoruz” demektedir.

eÇift'in kurucusu Tamer Kulmaç, "eÇift, 3TS Capital Partners'ın bünyemize katılmasından mutluluk duymaktadır. Destekleri, bu girişimi kurmak ve üyelerimize en yüksek kalite standartlarına sahip bir premium ürünle hizmet etmek için yaptığımız çalışmalarımızı daha da güçlendirmektedir. Bu yatırım sayesinde, ürünlerimizi Türkiye'de ve farklı ülkelerde daha fazla kullanıcıya sunabilmek için eÇift'in büyümesini hızlandırmayı planlıyoruz" diye ilave etmektedir.


3TS Capital Hakkında:
3TS Capital Partners (www.3tscapital.com), Budapeşte, Bükreş, Prag, Viyana ve Varşova'da bulunan ofisleri ile bölgede faaliyet gösteren Merkezi ve Doğu Avrupa'nın lider özel sermaye ve girişim sermayesi şirketidir. 3TS, tüketici & hizmet, medya & pazarlama, teknoloji & telekomünikasyon ve enerji & çevre sektörleri dahil olmak üzere büyüme potansiyeli olan sektörlerde yatırım yapmayı hedeflemektedir.

3TS Capital Partners, 3TS ve 3TS logosu tescil edilmiş markalardır veya 3TS Capital Partners Ltd. ve/veya bağlı kuruluşlarının markalarıdır.


eÇift Hakkında:
Elit Teknoloji, Türkiye'nin önde gelen premium ciddi ilişki ve evlilik sitesi eÇift'in kurucusu ve işletmecisidir. eÇift, bilimsel araştırmalardan yola çıkarak geliştirilen yenilikçi ve eşsiz bir kişilik analiz testi sayesinde üyeleri için kişilik profilleri oluşturmaktadır. Bu kişilik profilleri yardımıyla üyelere yüksek uyumluluk gösterdikleri potansiyel eşler önerilir. eÇift, geçmişte sevenload.com kurucu ortakları olan çok sayıda başarılı uluslararası projeye imza atmış girişimciler Tamer ve Akgün Kulmaç ve Janset Çelik tarafından kurulmuştur.


iVCi Hakkında:
2007 yılının Kasım ayında kurulan Istanbul Venture Capital Initiative (iVCi) (www.ivci.com.tr), Türkiye ile ilgilenen fonların fonu ve ortak yatırım programıdır. Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Türkiye Kalkınma Bankası (TKB), Garanti Bankası, National Bank of Greece Grubu (NGB) ve European Investment Fund (Avrupa Yatırım Fonu EIF) dahil olmak üzere kamusal ve özel yatırımcıların toplam fon taahhütleri 160 milyon Avro'ya ulaşmış bulunmaktadır. EIF, iVCi'nin danışmanlığını yapmaktadır.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş