Hemen ÜCRETSİZ üye olun
ve size en uygun üye önerilerinizi alın
 1.  Cinsiyetiniz
Kişisel bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur.
 2.  
 3.  
  Ücretsiz Kayıt Olun
Lütfen bekleyin...
Meet up the person of your imagination
  •  
    Eğitimli Bayanlar ve Gerçek Profiller
  •  
    Ciddi ve Eğitimli Erkekler
  •  
    Tüm Profiller Kontrol Edilir

Şanlıurfa Arkadaşlık Sitesi

Şanlıurfa Arkadaşlık Sitesi

Şanlıurfa Arkadaşlık - Peygamberler şehrinde insanlık sevgisi

Tarihi geçmişi 9 bin yıl öncesine dayanır. Hz. İbrahim'in doğduğu, Hz. Eyüp’ün yaşadığı, Hz. İsa tarafından kutsanan Şanlıurfa, Peygamberler şehri olarak bilinir. Kent tarihi eserleriyle adeta bir müze şehri görünümündedir.

Harran'ı gezerken 4000 yıl öncesinin solunduğunu hissetmemek, Atatürk barajının suladığı Harran Ovası’nda ise yaratılan bolluk ve bereketi gözlemlememek mümkün değildir.

Adeta her karesi kültür kokan farklı bir dünya ve farklı bir güzelliğe sahip Şanlıurfa, aynı zamanda en çok insan ilişkileri konusunda adından söz ettiren bir ilimizdir. Şanlıurfa kendinden emin, sıcakkanlı insanların kentidir. Şanlıurfa’da karşılaştığınız insanların sıcaklığına ve samimiyetine büyük şehirlerde rastlayamazsınız. Eğer alışverişe çıkıyorsanız aldığınız bir şey için paranız kalmadıysa esnaf size aldığınızı parasız verecektir. "Sonra ödersiniz, canınız sağ olsun" gibi sözler duyarsınız. İnsanları arasında güven vardır.

Şanlıurfa arkadaşlık, sevgi ve saygı gibi değerler üzerine kuruludur

Şanlıurfa'da sinemada çay, kahve ikram edilir. Çünkü bunun için insanlardan para istemek Şanlıurfa’da uygun görülmez. Paranın, maddi değerlerin daha aşağıda görüldüğü, maneviyatın üstte olduğu bir şehirdir. Halkı çok misafirperverdir. Sofralarını yabancılara açar. Sofralar dolusu gönüllerini sererler size. Önemli olan niyettir. Bazı gelenekleri ve anlayışları yüzyıllarca sürmüştür ve sürecektir de. Çünkü Şanlıurfa arkadaşlık, sevgi, saygı ve evlilik gibi değerler üzerine kurulmuştur.

İnsanlar birbirine yardım eder. Birbirine anlayış ve empatiyle yaklaşır. İnsanlara ve maneviyata bu kadar önem veren bir ilimiz olan Şanlıurfa’da arkadaşlıkların değeri de oldukça önemlidir. Şanlıurfa’da arkadaşlıklar yıllar sürer. Bir kere gönül bağıyla bağlanan insanların arası çok zor bozulur. Samimiyet ve güvenle kurulan dostluklar aileniz gib her zaman yanınızdadır.

Şanlıurfa Arkadaşlık için Üyeler

X4K38Z46

Avukat, 30 yaşında

 
D4Y58X46

Öğretmen, 29 yaşında

 
J4Y19X36

Mimar, 35 yaşında

 
A8Y78L46

Doktor, 30 yaşında

 

> Diğer Öneriler

 
yukarı