Üye önerileri

eÇift bana ne şekilde üyeler önerir?

eÇift, kişilik analiz testinizden yola çıkarak size yüksek uyumluluk gösterdiğiniz sınırsız sayıda üye önerir. Bu üyeler, benzerlikleriniz ve farklılıklarınız arasındaki doğru denge sayesinde size çok uygun olan ve özellikleriniz açısından sizi tamamlayan kişilerdir. Önerilen üyelerin profillerini yakından inceleyip kiminle iletişim kurmak istediğiniz size kalmıştır.

Önerilen üyelerin her biriyle farklı bir uyumluluk oranı (UO) paylaştığınızı göreceksiniz. Bu oran bir uyumluluk göstergesidir ve kişilik analiz testi sonuçlarınız ve bazı ilave faktörlere göre ne kadar uyumlu olduğunuzu gösterir. % 54 ve daha yüksek bir oran çok iyi bir uyumluluk olarak değerlendirilir. eÇift’e yeni üyeler katıldıkça önerilen üyeler listeniz sürekli güncellenir.

Arama kriterleri ne şekilde dikkate alınır?

Yüksek bir uyumluluk oranı paylaştığınız ve arama kriterlerinize uyan tüm üyeler "Üye önerileri" listenizde yer alır. Ancak yaşadığınız şehir veya yaşınız bir üyenin arama kriterlerine uymadığında bu üye, üye önerileri listenizde yer almaz.

Örnek: 35 yaşındasınız ve 35 ile 40 yaş arası, İstanbul’dan yaşayan birini arıyorsunuz. Bu durumda üye önerileri listenizde sadece 35 ve 40 yaş arası, İstanbul’da yaşayan ve kendi yaş ve ülke kriterleri sizin özelliklerinizle örtüşen üyeler yer alır. Sizin gibi 35 yaşında olan, fakat 25 ile 29 yaş arası birini arayan bir üye listenizde yer ALMAZ çünkü siz bu üyenin yaş kriterine uymamış olursunuz (dolayısıyla arama kriterlerinizde yaş belirtirken esnek olmanızı tavsiye ederiz çünkü aksi takdirde size çok uygun olan biri sadece bu yüzden listenizde yer almayabilir).

Bu bilgi size yararlı oldu mu?

Aradığınız cevabı bulamadıysanız müşteri hizmetlerimizle irtibata geçebilirsiniz.