Kadınlar, fazla mı bağımsızsınız?

Kadınlar, fazla mı bağımsızsınız?

Evet, her şeyi tek başınıza yapabilirsiniz. Yapabilir olmaktan çok gerçekten yaparsınız da. Arabanızla ilgili bir sorun çıktığında kendi kendinize baş edebilirsiniz. Hatta evinizdeki tüm gerekliliklerin ve tamirlerin üstesinden gelebiliyorsunuz. Başarılı bir kariyeriniz, yakın arkadaşlarınız ve takip etmekten hoşlandığınız hobileriniz var.

Peki acaba hayatınız kendinizle ilgili çok dolu olabilir mi? Bir eşe ya da sevgiliye yer kalmamış olabilir mi? Bu kadar bağımsız ve bireysel olmanız aşkı bulmanızı engelliyor olabilir mi? Acaba biraz fazla mı bağımsızsınız?

Şöyle düşünüyor olabilirsiniz: kim sizi tamamlayabilir ki sizden başka…? Eğer siz kendi kimliğinizi oluşturmadıysanız kim sizi mutlu edebilir ki? Haklısınız. Öncelikle kendinizle mutlu olmayı öğrenmelisiniz, kendiniz olmalısınız. Zaten siz kendinizle mutlu olursanız sizi daha mutlu edecek eşle de tanışacaksınızdır. Bugün ya da yarın. Peki eğer kariyerinize çok odaklandıysanız, geç saatlere kadar çalışıyorsanız, sonra yoga dersinize ya da pilates'e katılıyorsanız, hangi zaman aralığında potansiyel aşkınızla tanışacaksınız? Tabii ki de tüm aktivitelerinizi, hobilerinizi ya da iş hayatınızı kenara bırakıp "erkek avına" çıkın demiyoruz. Erkekler de bağımsız ve başarılı kadınlardan hoşlanır. Fakat kendilerini sizin programınıza sıkıştırılmış hissederlerse kendilerine daha çok zaman ayıracak birini isteyebilirler.

Erkekler nasıl hisseder?

Erkekler kadınların istediğinden farklı bir şekilde sevilmek isterler. Kadınlar beğenilmek ve kendilerini güvende hissetmek isterken erkekler onlara ihtiyaç duyduğunuzda sizin için yaptıkları şeylerden dolayı takdir edilmek isterler. Erkekler varlıklarıyla hayatınıza katkıda bulunduklarını görmek isterler.

Tarihsel olarak erkekler temin ve tedarik eden taraftı, bu yüzden bu çağda da hala masaya bir şey getirebildiklerini hissetmek isterler. Eğer her ihtiyacınızı kendiniz karşılıyorsanız bu onların gözünü korkutabilir, çünkü size ne sunabilirler ki?

Erkeklerin erkek gibi hissetmesine izin verin.

Modern zamanda bir kadın olarak herşeyinizi kendiniz karşılıyor olabilirsiniz. Fakat şunu da unutmayın ki erkekler kadınlar için bir şeyler yapmak ister, böyle hissederler. Çünkü bundan hoşlanırlar ve bir şeyler yapabildiklerinde kendilerini erkek gibi hissederler. İnsanlar insanlara ihtiyaç duyar. Birbirimize bağımlı olmamızda bir sorun yok. Kendi başımıza yapamayacağımızdan değil, birlikte yapmanın daha güzel bir deneyim olduğundan bırakın bir erkeğe ihtiyacınız olsun. Her şeyi tek başına yapmak bir süre sonra yorucu gelebilir. Beraber yapmak daha kolay ve anlamlıdır ve ilişkinizi güçlendirir.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Düşünceleriniz sizi hapsetmesin

"Yarattığımız dünya düşüncelerimizin ürünüdür, düşünce şeklimizi değiştirmediğimiz sürece dünyayı değiştiremeyiz." Albert Einstein devamı

Uzun süren mutluluğun sırrı

Her çikolata yediğimizde anlık mutluluklarla karşılaşıyoruz. Çok sevdiğimiz bir elbiseyi almanın mutluluğu bir gün, çok istediğimiz bir arabayı almanın mutluluğu bir ay sürebiliyor. Peki uzun süren mutlulukların sırrı nedir? devamı

Yaş farkı fark eder mi?

İlişkilerde yaş farkı, düzeni ve uyumu ne kadar etkiler? Genelde erkeklerin ve kadınların çoğunun bu konuda kalıp yargıları vardır. Oysa günümüzde bir çok ilişkide görüldüğü gibi ... devamı

 
yukarı