Yeni tanıştıkları bayanı aramakta zorluk çeken erkekler

Size bir sorumuz var.... Bir bayanın telefon numarasını aldığınızda ve kendisini buluşmaya davet etmek için aramak istediğinizde huzursuz olur musunuz? Veya gerilir misiniz? Tam olarak ne söyleyeceğinizi, nasıl söyleyeceğinizi, olumsuz bir cevap aldığınızda ne yapmanız gerektiğini düşünür musunuz? Numarayı çevirirken gereksiz yere heyecanlanır mısınız? Heyecandan karşı taraf daha cevap vermeden telefonu kapattığınız oldu mu?

 

Şimdi size bazı başka bir soru soracağız... Bir bayanı arayıp konuşmaya başladıktan sonra kendisinin son görüşmenizden tamamen farklı davrandığına şahit oldunuz mu hiç? Veya birden sebepsiz yere soğuk davrandığını? Sanki bir kaç gün önce tanıştığınız kişiden tamam farklı biriyle konuşuyormuşsunuz gibi...

 

Ve...

 

Yeni tanıştığınız bir bayanı arayıp, güzel bir sohbetten sonra tam buluşmaya davet edecekken donup kaldığınız ve ne söyleyeceğinizi bilemediğiniz oldu mu? Veya daha kötüsü konuşmanın sonunda davetinize şu cevabı aldınız mı: "Bu hafta çok yoğunum ama davetin için teşekkürler..." 

 

Peki bu gibi kısacık bir görüşme neden bu kadar zor olur?

 

Çoğu zaman bu zorluklar daha derinde yatan bir takım sorunlardan kaynaklanmaktadır. Ve bu zorlukları yenebilmek için önemli olan, anı kurtarmaya çalışmak yerine sorunun nereden kaynaklandığını anlamak ve gerekli önlemleri almaktır. Peki bu önlemler nedir?

 

Başlangıçta birden fazla alternatifiniz olsun. İlişkiye giden yolda ilk adım randevulaşmaktır ve bu aşamada tüm umutlarınızı tek bir bayana bağlamaktansa iki veya üç kişi ile tanışmak, üzerinizde hissettiğiniz baskıyı azaltabilir ve rahat davranabilmenizi sağlar. Bu tabiiki aradığınız insanı bulduğunuzda diğer bayanlarla görüşmeye devam etmeniz anlamına gelmiyor.

 

Bayanı yemek gibi bir randevuya davet etmek yerine yaptığınız şeylerden bahsedin ve kendisine, isterse size katılabileceğini teklif edin. Hali hazırda var olan bir programa katılmasını teklif ettiğinizde karşı tarafın duraklaması durumunda hemen "Vallahi bu eğlenceyi kaçıracak olan sensin" veya "Neyse boşver, güzel vakit geçirmekten hoşlanmıyorsun sanırım" diyebilirsiniz.

 

Telefon açarken aradığınız bayanın, hayatınızın kadını olmama ihtimaline hazırlıklı olun. Çünkü ömrünüz boyunca tanışacağınız bayanların çoğu sonuç olarak kişilikleri, gelecekle ilgili beklentileri veya davranışlarından dolayı hayatınızı birlikte geçirmek isteyeceğiniz insanlar olmayacaktır. Tabiiki bu bütün tanıştığınız veya tanışacağınız bayanlar için geçerli değil. Telefon açarken bu olasılığı aklınızda bulundurmanız çaresiz görünmemenize yardımcı olacaktır. 

 

Bu kısa ve basit tavsiyelerimize uyduğunuzda kendinizi telefonda çok daha rahat hissedeceğinizden ve tanışmalarınızda yepyeni boyutlar keşfedeceğinizden eminiz.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Mutlu bir ilişki ararken erkeklerin yaptığı en tipik hatalar

Mutlu bir ilişkide olmak her zaman sadece bayan tarafından arzulanan birşey değil. Günümüzde bir çok erkek, yoğun iş tempolarından kalan sınırlı zamanlarını huzurlu bir ilişkide geçirmek istiyor. devamı

Erkekler kendilerini ilişkide neden geri çeker?

Günümüz ilişkilerinde yakınlaşma ve ciddileşme aşamasında erkeğin kendini bir anda ve elle tutulur hiçbir sorun ortada yokken geri çekmesi sıkça görülen bir durumdur. Davranışlarından, telefonlara geri dönüş süresinden ve gösterdiği mazeretlerden bu durum net bir şekilde anlaşılıyor. devamı

Aşk hayatınızda devrim yapmaya hazır mısınız?

Aşk hayatınız uzun süredir istediğiniz gibi yürümüyor mu? Ne yapsanız, nasıl davransanız, kiminle tanışsanız da, sonunda hala yalnız mısınız? Aşk hayatınızda devrim yaratmak için size bazı tüyolar! devamı

 
yukarı