İlk buluşmada açılmaması gereken 5 sinir bozucu sohbet konusu

İlk buluşmamızda her zaman kimya ve hoş bir sohbet arasında güzel bir denge tutturmaya çalışırız. Buluşmanızın başarılı geçmesi için açılmaması gereken bazı tipik sohbet konularını sizin için özetledik.

1. Eski sevgilinizle ilgili HERHANGİ bir konu

Burada konunun ne olduğu hiç önemli değil. Önemli olan eski sevgilinizle ilgili herhangi bir sohbete girmemenizdir. Çünkü olumsuz bir hatıranızı anlattığınızda zavallı kurban gibi görünürsünüz, güzel bir anınızı anlattığınızda ise hala eski sevgilinizi unutmamış gibi. Eski sevgilinizle ilgili paylaşacağınız her türlü bilgi sizi istemediğiniz bir ışıkta gösterecektir.

2. Varlık durumunuzla ilgili konular

Bu gibi konulara değinmemek her zaman kolay olmaz çünkü bazen hobileriniz veya gittiğiniz tatiller varlık durumunuzu ele verir. Örneğin İsviçre'deki son kayak tatilinizi anlattığınızda bu bazı şeyleri otomatik olarak anlatır. Bu yüzden sohbetinizin güzel geçmesi için araç gereçten ziyade tecrübelerinizden konuşmanızı tavsiye ederiz. Kayak tatiliniz için aldığınız son model snowboard'unuzu anlatmak yerine örneğin pistte yaşadıklarınızdan konuşun.

3. Geçmişteki maceralı günleriniz

Genel kural olarak ilk buluşmada kişisel hayat hikayelerine çok derin bir şekilde girmemek gerekir. Buluştuğunuz insan şu anki hayatınızla çok daha fazla ilgilenecektir. Geçmişteki çılgın gece hayatınız veya sürekli seyahat ettiğiniz eski işiniz gibi, maceralı günleriniz hakkında çok fazla konuşmanız bu günkü hayatınızın monoton ve sıkıcı görünmesine sebep olabilir.

4. Sağlık sorunlarınız

Daha önce de belirttiğimiz gibi ilk buluşmada sohbetin eğlenceli konular etrafında dönmesine dikkat etmekte fayda var. Gelecek hafta vücudunuzda bulunan bir kisti aldıracağınızı anlatmak eğlenceli değildir. Aynı şekilde kronik divertikülitiniz de eğlenceli bir sohbet konusu değildir. Kısaca her türlü tıbbı sorununuz ilk buluşma için yanlış bir sohbet konusudur. Hoşunuza gitsin veya gitmesin, hepimiz sağlıklı ve hayat dolu insanlardan hoşlanırız. Dolayısıyla sağlık sorunlarınızı konuşmanız randevunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

5. İşinizin dakika dakikasına detayları

Kariyerine önem veren kişiler genelde detaycı olur ve işlerinde en ufak ayrıntılara konsantre olmak konusunda oldukça başarılıdırlar. Ve her gün zamanlarının büyük bölümünü bir projeye yoğunlaşmış veya ofislerine kapanmış şekilde geçirdikleri için işlerinin son derece ilginç olduğunu düşünürler, fakat çoğu zaman karşı taraf bunu bu şekilde algılamaz. Tabiiki istisnalar da var, beyin nakli gerçekleştirmiş bir cerrah veya ünlü bir aktörle film çeken bir yönetmen gibi... Fakat çoğu insanın durumunda yapılan iş, kendilerinin hissettiği kadar heyecan verici hissedilmez karşıdaki insan tarafından. Bu yüzden işinizi genel hatlarıyla anlatmanız gayet normaldir, fakat ilişkinin başlarında bununla yetinmenizi tavsiye ederiz.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Yeni tanıştıkları bayanı aramakta zorluk çeken erkekler

Size bir sorumuz var.... Bir bayanın telefon numarasını aldığınızda ve kendisini buluşmaya davet etmek için aramak istediğinizde huzursuz olur musunuz? devamı

Erkekler kendilerini ilişkide neden geri çeker?

Günümüz ilişkilerinde yakınlaşma ve ciddileşme aşamasında erkeğin kendini bir anda ve elle tutulur hiçbir sorun ortada yokken geri çekmesi sıkça görülen bir durumdur. Davranışlarından, telefonlara geri dönüş süresinden ve gösterdiği mazeretlerden bu durum net bir şekilde anlaşılıyor. devamı

3 dakikada bir bayanın e-posta adresini veya telefon numarasını almanın yolu

Cep telefonumuz yanımızda olmadığında çoğumuz kendimizi paramızı veya anahtarımızı unutmuş gibi huzursuz hissederiz. Durum böyle olunca çevremizle paylaşmak istediğimiz şeyler konusunda çok daha sabırsız davranırız ve konuşmak istediğimiz kişiye ulaşamadığımızda hızlıca bir SMS atıveririz. devamı

 
yukarı