İlk buluşmada açılmaması gereken 5 sinir bozucu sohbet konusu

İlk buluşmamızda her zaman kimya ve hoş bir sohbet arasında güzel bir denge tutturmaya çalışırız. Buluşmanızın başarılı geçmesi için açılmaması gereken bazı tipik sohbet konularını sizin için özetledik.

1. Eski sevgilinizle ilgili HERHANGİ bir konu

Burada konunun ne olduğu hiç önemli değil. Önemli olan eski sevgilinizle ilgili herhangi bir sohbete girmemenizdir. Çünkü olumsuz bir hatıranızı anlattığınızda zavallı kurban gibi görünürsünüz, güzel bir anınızı anlattığınızda ise hala eski sevgilinizi unutmamış gibi. Eski sevgilinizle ilgili paylaşacağınız her türlü bilgi sizi istemediğiniz bir ışıkta gösterecektir.

2. Varlık durumunuzla ilgili konular

Bu gibi konulara değinmemek her zaman kolay olmaz çünkü bazen hobileriniz veya gittiğiniz tatiller varlık durumunuzu ele verir. Örneğin İsviçre'deki son kayak tatilinizi anlattığınızda bu bazı şeyleri otomatik olarak anlatır. Bu yüzden sohbetinizin güzel geçmesi için araç gereçten ziyade tecrübelerinizden konuşmanızı tavsiye ederiz. Kayak tatiliniz için aldığınız son model snowboard'unuzu anlatmak yerine örneğin pistte yaşadıklarınızdan konuşun.

3. Geçmişteki maceralı günleriniz

Genel kural olarak ilk buluşmada kişisel hayat hikayelerine çok derin bir şekilde girmemek gerekir. Buluştuğunuz insan şu anki hayatınızla çok daha fazla ilgilenecektir. Geçmişteki çılgın gece hayatınız veya sürekli seyahat ettiğiniz eski işiniz gibi, maceralı günleriniz hakkında çok fazla konuşmanız bu günkü hayatınızın monoton ve sıkıcı görünmesine sebep olabilir.

4. Sağlık sorunlarınız

Daha önce de belirttiğimiz gibi ilk buluşmada sohbetin eğlenceli konular etrafında dönmesine dikkat etmekte fayda var. Gelecek hafta vücudunuzda bulunan bir kisti aldıracağınızı anlatmak eğlenceli değildir. Aynı şekilde kronik divertikülitiniz de eğlenceli bir sohbet konusu değildir. Kısaca her türlü tıbbı sorununuz ilk buluşma için yanlış bir sohbet konusudur. Hoşunuza gitsin veya gitmesin, hepimiz sağlıklı ve hayat dolu insanlardan hoşlanırız. Dolayısıyla sağlık sorunlarınızı konuşmanız randevunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

5. İşinizin dakika dakikasına detayları

Kariyerine önem veren kişiler genelde detaycı olur ve işlerinde en ufak ayrıntılara konsantre olmak konusunda oldukça başarılıdırlar. Ve her gün zamanlarının büyük bölümünü bir projeye yoğunlaşmış veya ofislerine kapanmış şekilde geçirdikleri için işlerinin son derece ilginç olduğunu düşünürler, fakat çoğu zaman karşı taraf bunu bu şekilde algılamaz. Tabiiki istisnalar da var, beyin nakli gerçekleştirmiş bir cerrah veya ünlü bir aktörle film çeken bir yönetmen gibi... Fakat çoğu insanın durumunda yapılan iş, kendilerinin hissettiği kadar heyecan verici hissedilmez karşıdaki insan tarafından. Bu yüzden işinizi genel hatlarıyla anlatmanız gayet normaldir, fakat ilişkinin başlarında bununla yetinmenizi tavsiye ederiz.

Paylaş:
FriendFeed'de Paylaş

Diğer Makaleler

Eş seçiminde yapılan hatalar

Doğru insanı bulmakta zorlanıyor veya hep aynı tip insandan hoşlanıyorsanız partner veya eş seçerken bazı hataları sürekli tekrarlıyor olabilirsiniz. eÇift uzmanlarımız sizin için en tipik hataları özetledi. devamı

Aşk ve teknoloji

21. Yüzyılda aşk hayatımız ve teknoloji beğensek de beğenmesek de birbirinden ayrılmaz parçalar haline geldi. Ve bunun şüphesiz birçok avantajı var. Online dating, evimizden çıkmadan yeni ilişkiler keşfetmemizi sağlıyor. devamı

Çocukları olup yeniden eş arayanlar için ikinci bahar

Daha önceki bir ilişkiden çocukları olup yeniden evlenmek isteyen bay ve bayanlara şu senaryo tanıdık gelebilir: yanlız geçen uzun bir dönemden sonra nihayet hayatınızı paylaşabileceğiniz bir insan çıktı karşınıza, fakat çocuklarınız bir takım olumsuz davranışlar sergiliyor. devamı

 
yukarı